Діти-сироти в інтернатах сірої зони потерпають від періодичних обстрілів

До освітянських інтернатів у містах Щастя та Гірське повертаються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, над якими опіку здійснює держава.

Про це повідомила Олена Темченко, співробітниця Департаменту з реалізації Національного превентивного механізму, який діє при Офісі Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

"З цього навчального року почали повертати дітей в спеціалізовані інтернати, наприклад, у Щасті, Новоайдарі. Загалом в зоні АТО перебуває приблизно 200 дітей-сиріт", - цитує слова Олени Темченко кореспондент Центру інформації про права людини.

В інтернатах Щастя та Гірського створені умови для навчання: у класах сучасне обладнання, у роботі застосовуються новітні методики, викладачі та вихователі опікуються дітьми. Однак обидві школи перебувають на територіях, де неможливо повністю гарантувати безпеку дітей.

До прикладу, Гірська обласна загальноосвітня школа-інтернат розташована за українськими блок-постами, у сірій зоні. Зі 133 дітей 10 знаходяться під опікою, над 7 дітьми опіку здійснює держава. Решта – діти, які мають батьків, але потребують спеціального догляду через вади розвитку.

11 лютого від сильних обстрілів у спальному корпусі вибило 28 вікон. Дітей вихователі сховали у підвалі, пристосованому під сховище, а пізніше перевезли до Сєвєродонецька. Але в березні дітей знову повернули до закладу.

Обласна загальноосвітня санаторна школа інтернат І-ІІ ступенів м. Щастя знаходиться у зоні розмежування. У ній перебуває 149 дітей з легеневими захворюваннями, з них 6 дітей мають опікунів, над 4 дітьми опіку здійснює заклад. Під час обстрілів, які, за словами працівників, трапляються часто, дітей евакуюють до Новоайдару та Кремінної, але згодом кожного разу повертають до школи.

"Ми не можемо примусити батьків вивезти дітей з небезпечних територій, однак ризикувати життям дітей-сиріт, за яких, згідно статті 52 Конституції України, відповідальність несе держава, злочинно. На жаль, таку ж ситуацію ми побачили під час відвідин наприкінці вересня Чусов’ярівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №8 та Новожеланської спеціальної ЗОШІ № 39", – наголошує Олена Темченко.

"Я розумію персонал, який каже, що "це наші діти". Вони переживають за них. Але кожна мама в першу чергу буде турбуватись за життя і здоров'я дітей. Життя цих дітей в небезпеці, поки на цій території ведуться бойові дії", - додає вона.

Представник Уповноваженого додала, що зараз на непідконтрольній Україні території знаходяться понад 200 дітей в інтернатах соціального захисту населення. Однак переговори про їх повернення на контрольовану урядом України територію є безрезультатними.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: інтернат НПМ Донбас обстріл
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини