Для громадських організацій презентували посібник з краудфандингу

A+ A-

Медіаекспертка Михайлина Скорик видала посібник “Дієвий краудфандинг: що потрібно знати громадській організації, щоб ефективно збирати пожертви через власний сайт”. Його презентація відбулася 29 листопада в межах VІI Форуму організаційного розвитку громадянського суспільства. 

Тетяна Печончик, Михайлина Скорик, Дарина Каленюк

За словами Михайлини Скорик, авторки посібника, залучення коштів від населення і краудфандинг через власний сайт — способи фінансування, не надто поширені серед українських громадських організацій: 

“Багато хто не знає, як до цього приступитися з технічного боку, інших лякає острах порушити фінансове законодавство. Втім, переваг, очевидно, значно більше. По-перше, це додаткове незалежне джерело фінансування для громадської організації. По-друге, це мірило її впливовості, що дає розуміння важливості запропонованого проекту для суспільства. По-третє, це чудовий індикатор для донорів, що робота ГО справді затребувана в країні чи в якійсь конкретній громаді”. 

Тетяна Печончик, редакторка посібника та голова Центру інформації про права людини, додає, що навіть якщо сьогодні організацію підтримують іноземні донори, завтра так уже може не бути: “Зміни регіональних чи тематичних пріоритетів донорів можуть мати негативний вплив на стійкість організацій, адже іноземне фінансування не вічне і дуже нестабільне. Тому саме час задуматися над тим, як залучати кошти від прихильників через сайт організації. Тим більше, що є ГО, які вже вміють це успішно робити, і в них є чому повчитися — їхні історії успіху також зібрані у посібнику”. 

Завантажити електронну версію посібника Дієвий краудфандинг що потрібно знати громадській організації, щоб ефективно збирати пожертви через власний сайт.pdf

Посібник підготовлений Центром інформації про права людини в межах регіонального проекту Нідерландського Гельсінського Комітету та Гельсінського Фонду з Прав Людини (Польща) “Підтримка правозахисників на пострадянському просторі” за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерланди.