До Павла Гриба консула не пускатимуть до вироку – Омбудсман

Дата: 05 Лютого 2019
A+ A- Підписатися

Українському консулу дозволять зустріч із політв’язнем Павлом Грибом лише після оголошення вироку попри поганий стан здоров’я ув’язненого.

Про це сказала Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова в ефірі “112 Україна”.

“Учора я отримала відповідь від Федотова – це радник Путіна, він головує в Раді з прав людини РФ, – що обстеження всі зроблено і зараз нібито російські лікарі говорять, що його стан задовільний. Але судове засідання було перенесено на 18 лютого”, – зазначила вона.

“Я звернулася до всіх представників дипломатичних місій, розташованих у місті Ростові-на-Дону, щоб вони потрапили на суд і побачили, як виглядає і який стан у Павла Гриба. Я знаю, що суд відмовив матері в побаченні і нібито дадуть можливість зустрітися консулу з Павлом тільки після вироку. Це не передбачено консульською конвенцією, яка підписана між Україною і Російською Федерацією. Треба надати таке побачення. Перенесення не може бути”, – додала Денісова

Нагадаємо, за словами родичів, у Павла Гриба портальна гіпертензія – синдром підвищеного тиску в системі ворітної вени, який супроводжується збільшенням селезінки, варикозним розширенням вен стравоходу й шлунку, асцитом, печінковою недостатністю.

31 січня його батько Ігор Гриб заявив, що у хлопця виявили початкову стадію цирозу печінки та симптоми хвороби Альцгеймера.

Про надкритичний стан здоров’я Павла Гриба нещодавно повідомляла й українська Омбудсман Людмила Денісова. Наприкінці січня хлопцю вчергове стало погано прямо посеред засідання суду. Медики зробили Грибу укол, але суддя вирішив продовжувати слухання.

Павло Гриб – 20-річний український блогер та син екс-офіцера Держприкордонслужби України. У серпні 2017 року він зник у білоруському Гомелі. Пізніше його знайшли в СІЗО в російському Краснодарі. Російські силовики обвинуватили хлопця в підбурюванні до підриву школи, яке буцімто виявили в його спілкуванні з онлайн-подругою. Йому інкримінують скоєння злочину за статтею про тероризм.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter