До ратифікації Стамбульської конвенції лічені дні – переможниця конкурсу

A+ A-

Для ратифікації Стамбульської конвенції лишилося зовсім небагато. За повідомленням народної депутатки Ірини Луценко, уже самі депутати чекають, коли відповідні законопроекти з’являться, щоб за них проголосувати. А поки тему тримають на пульсі українські журналісти.

Йдеться про Конвенцію із запобігання та боротьби з насильством щодо жінок та домашнім насильством в Україні (так звана Стамбульська конвенція). З її ратифікацією стане можливим уникнути такої статистики, як смерть 1500 жінок від насильства в сім’ї щороку, страждання 3 мільйонів дітей, які стають свідками насильства. Саме таку статистику нещодавно озвучила Ірина Луценко.

Депутатка також заявила, що до кінця цього тижня будуть подані всі документи для ратифікації у Верховній Раді Стамбульської конвенції.

Також у рамках проекту Ради Європи “Запобігання та боротьба з насильством щодо жінок та домашнім насильством в Україні” був організований журналістський конкурс. 

Головна редакторка, журналістка сайту Центру інформації про права людини Ірина Виртосу здобула 2-ге місце за статтю “Не місце для бойових дій”, підготовлену під час інформаційної кампанії “Війна, яка не відпускає” за підтримки Українського жіночого фонду.

Переможцями конкурсу також стали Леніна Бичковська та Олександра Бичковська за статтю “Супруг всегда говорил, что я женщина и поэтому обязана все терпеть и повиноваться” (1-ше місце).

3-тє місце отримала Коваль Ірина за статтю “Домашня тиранія: половина українців зазнавали сімейного насилля”.

“Найважливіше на сьогодні ратифікувати Конвенцію. Ось тут зібралися представники держави, громадських організацій і журналісти. Це та спільна сила, яка допоможе протидіяти насильству в сім’ї – вчасним інформуванням та реагуванням на випадки насильства”, — наголосила під час нагородження Ірина Виртосу.

До складу журі конкурсу увійшли нардеп Ірина Луценко, Сергій Устименко – заступник Міністра соціальної політики України, Сергій Штурхецький — член Комісії з журналістської етики та Комітету Незалежної медіа-профспілки України, а також Ана Уррутіа — керівниця Проекту.

Нагадаємо, Стамбульська конвенція була відкрита для підписання 11 травня 2011 року в рамках 121-го засідання Комітету міністрів Ради Європи у Стамбулі (Туреччина). Україна стала 17-ю державою, яка приєдналася до цього важливого міжнародно-правового інструменту, підписавши Стамбульську конвенцію 7 листопада 2011 року.