Доповідь “Два роки війни: Ксенофобія в Україні в 2015 році”

Дата та час події: 20 Січня 2016, 13:00
A+ A- Підписатися

20 січня о 13:00 в Українському кризовому медіацентрі (вул. Хрещатик, 2, Український дім) відбудеться презентація доповіді Групи прав національних меншин “Два роки війни: Ксенофобія в Україні в 2015 р”.

У доповіді детально висвітлені наступні теми: насильство і вандалізм на ґрунті етнічної, расової та релігійної ненависті в Україні в 2015 р.; антисемітизм і гомофобія в Україні; ксенофобія на території окупованої Росією Автономної Республіки Крим; репресії щодо незалежного кримськотатарського національного руху; ксенофобія в маріонеткових утвореннях, створених агресором на території окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Згідно з даними авторів доповіді, торік ситуація з ксенофобією в Україні в цілому покращилася. Кількість расистських нападів зменшилася, досягнувши мінімальних показників за десять років моніторингу. Правда, зберігається відносно високий рівень ксенофобного вандалізму, зокрема, антисемітського.

У порівнянні з 2014 р. дещо знизилася напруженість навіть у маріонеткових утвореннях, створених російськими агресорами на території окупованих районів Донецької та Луганської областях, у зв’язку зі зниженням інтенсивності бойових дій, з одного боку, а з іншого – знищенням і витісненням всіх нелояльних і потенційно нелояльних окупантам груп. Однак ідеологія сформованих на окупованих територіях режимів характеризується високим рівнем шовінізму. Зокрема, керівництво маріонеткових режимів т.зв. Донецької і Луганської народних республік регулярно дозволяє собі антисемітські висловлювання.

На території окупованої Росією Автономної Республіки Крим ситуація, навпаки, продовжує погіршуватися. Уразливою групою, що на системному рівні зазнає дискримінації з боку окупаційної влади, як і в перший рік окупації, – кримські татари. Переслідування і репресії щодо незалежного кримськотатарського національного руху посилилися, організації та засоби масової інформації ліквідуються. Почастішали випадки ксенофобного вандалізму.

Доповідь представляють:

Тетяна Безрук – співкоординатор Групи моніторингу прав національних меншин;

Йосиф Зісельс – виконавчий віце-президент Конгресу національних громад України;

В’ячеслав Лихачов – керівник Групи моніторингу прав національних меншин.

Інтернет-трансляція за посиланням

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter