Досі невідомо, чи полоненим українським військовим у Криму надали медичну допомогу – адвокат

Дата: 24 Січня 2019
A+ A- Підписатися

Досі немає жодного офіційного документа про те, чи надавалася українським військовим медична допомога.

Про це в ефірі українського телеканалу “Прямий” повідомив російський адвокат Микола Полозов.

 “Що стосується медичної допомоги, то у нас є троє поранених. До цього часу Росія, вже два місяці минуло, не дала жодного офіційного документа про те, чи надавалася їм медична допомога, які ліки давали і, головне, яка буде схема реабілітації. Якщо не проводити реабілітації, людина залишиться інвалідом. Досі у нас немає офіційних відомостей про стан їхнього здоров’я”, – підкреслив Микола Полозов.

За його словами, оскарження адвокатами бездіяльності російської влади займає час.

“Поки ми оскаржуємо, поки ми подаємо в суди – поранені залишаються без медичної допомоги. Що стосується інших моряків, наші адвокати їх відвідують за графіком відвідувань, в інший час туди зайти неможливо. Всіх по черзі відвідуємо, ми отримуємо практично в режимі реального часу інформацію про стан їхнього здоров’я, про їхні потреби. Передаємо інформацію про потреби волонтерам і, звичайно, інформацію передаємо українській владі”, – додав адвокат.

Водночас Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що російська сторона планує перевести поранених українських моряків до Лефортовського слідчого ізолятора.

Наразі Андрія Ейдера, Василя Сороку й Андрія Артеменка утримують у лікарні СІЗО “Матроська тиша”, де вони отримують медичну допомогу. За словами Денісової, в Лефортовському ізоляторі немає належних умов для лікування, а інформація від представників російської влади про те, що стан моряків задовільний, суперечить даним з “альтернативних джерел”.

Омбудсман звернулася до міністра закордонних справ Украни Павла Клімкіна та виконувачки обов’язків міністра охорони здоров’я Уляни Супрун. Вона просить урядовців забезпечити обстеження поранених моряків українськими фахівцями та належне лікування, а також запобігти їхньому переведенню до “Лефортово”.

25 листопада російські силовики поблизу Керченської протоки відкрили вогонь по трьох українських кораблях, які після невдалої спроби мирно пройти з Чорного в Азовське море (Росія фізично заблокувала судноплавний канал розвернутим упоперек вантажним судном) поверталися назад до Одеси, і силою захопили їх, а також узяли в полон 24 українських моряків, троє з яких були поранені. Відповідно до міжнародного права, ці дії Росії, як і тарани одного з українських кораблів російськими раніше того ж дня, є актами агресії.

Морякам, усупереч міжнародному праву, яке визначає їхній статус як військовополонених, висунули кримінальні звинувачення в “порушенні російського кордону” – попри те, що, за українсько-російським Договором про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки 2003 року, “торговельні судна та військові кораблі, а також інші державні судна під прапором України або Російської Федерації, що експлуатуються в некомерційних цілях, користуються в Азовському морі та Керченській протоці свободою судноплавства”; крім того, через будь-які територіальні води, зокрема й ті, на які незаконно претендує Росія навколо окупованого нею українського Криму, гарантоване право мирного проходу кораблів і суден усіх держав, відповідно до Конвенції ООН із морського права.

Підконтрольні Москві суди в Криму взяли полонених під арешт на два місяці. Їх доставили з Криму до Росії, до Москви. РФ тривалий час не дозволяла відвідати їх українським консульським працівникам.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter