Фестиваль Docudays UA представить правозахисну програму

Дата: 20 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Сьогодні розпочинається XII Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Окрім перегляду кінострічок гості фестивалю – активісти, режисери, громадські діячі, журналісти та всі охочі – зможуть долучитися до дискусій, круглих столів, презентацій та тренінгів.

Цього року правозахисна програма фестивалю присвячена темі пропаганди, однак охоплює і інші аспекти прав людини.

У Будинку кіно “Театр для діалогу” покаже форум-виставу “Діалог замість пропаганди? У пошуках правди…”.

Відбудеться презентація 3-го Міжнародного конкурсу “Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни”. Буде представлено роботи у п’ятьох категоріях: есей, зображення, вірш, гасло, мультиформат. Спеціальна тема конкурсу: “Права людини понад усе”.

На ток-майданчику “Свобода слова vs пропаганда” народні депутати Вікторія Сюмар та Сергій Лещенко, журналістка “Громадського ТБ” Настя Станко, правозахисниця Олександра Матвийчук та інші експерти поділяться думками щодо того, чи повинна  держава обмежувати свободу слова і займатися пропагандою.

У кінотеатрі “Київ” відбудеться показ фільму Джошуа Оппенгаймера “Погляд тиші” та дискусія “Історія та пропаганда” за участі Володимира Вятровича, голови Українського інституту національної пам’яті.

Гості фестивалю зможуть відвідати дискусію “Правозахисна журналістика: Sex, Drugs, Human Rights” та презентацію медіапорталу Центру інформації про права людини.

Також Українська Гельсінська спілка з прав людини у рамках фестивалю організовує дискусію “Чи мають українці право на зброю?”.

Гості зможуть переглянути короткометражні документальні фільми із циклу “Євромайдан. Енциклопедія громадських ініціатив самоорганізації”, дізнатися про 11 міфів щодо правоохоронців,  відвідати презентацію мобільного додатку “Міліція під контролем” – порадника для спілкування з представниками міліції у різних життєвих ситуаціях.

Також у рамках фестивалю відбудеться презентація антидискримінаційної кампанії “Дискримінація обмежує. Протидій!”, треніг з енергоефективності у побуті та презентація другої книги про стратегічні судові справи, що дозволили досягти змін у державній системі.

Кримська польова місія з прав людини, Центр інформації про права людини та Amnesty International проведуть прес-брифінг на тему порушення прав людини у Криму.   

Повну програму фестивалю можна знайти тут.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter