Фігуранта “справи Хізб ут-Тахрір” Меметова утримують у спецблоці російського СІЗО

Фігуранта першої бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір" Ремзі Меметова помістили до спецблоку СІЗО російського Ростова-на-Дону без пояснення причин.

Про це 4 грудня написав у Facebook російський журналіст Антон Наумлюк.

Офіційної інформації російської влади про це наразі немає.

Раніше повідомлялося, що фігурантів першої і другої бахчисарайських "справ Хізб ут-Тахрір" Енвера Мамутова й Ернеса Аметова перевели в спецблок у в'язниці.

12 травня 2016 року в Бахчисараї російські силовики провели серію обшуків у будинках мусульман, кримських татар, а також у місцевому кафе. В результаті були затримані і звинувачені в тероризмі четверо бахчисарайців: Зеврі Абсеітов, Ремзі Меметов, Рустем Абільтаров і Енвер Мамутов. Їх підозрюють в участі в організації "Хізб ут-Тахрір", що визнана в Росії терористичною.

У жовтні 2017 року російські силовики заарештували шістьох жителів Бахчисарая. Це Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Мемет Бєлялов, Сейран Салієв, Сервер Зекір'яєв і Ернес Аметов. ФСБ інкримінує їм участь у забороненій у Росії й окупованому нею Криму організації "Хізб ут-Тахрір".

21 травня 2018 року в Криму затримали координатора "Кримської солідарності" Сервера Мустафаєва і кримського татарина, мусульманина Едем Смаїла. Звинувачення проти них долучили до бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: СІЗО Крим Хізб ут-Тахрір репресії в Криму
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини