Фільм за п’єсою Олега Сенцова вийде на екрани наступного року

Фільм "Номери" за однойменною п’єсою українського політв’язня Олега Сенцова може вийти на екрани вже наступного року.

Про це під час прес-конференції повідомила продюсерка фільму Анна Паленчук, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

П’єсу "Номери" Сенцов написав задовго до арешту.

"Проблема була в тому, що текст п'єси був у його комп’ютері, а він у ФСБ", – розповіла сестра режисера Наталія Каплан.

За словами творчої групи, Сенцов працює над розробленням картини з російської колонії та не зупинявся навіть під час голодування.

"Для нього дуже важливий цей проект. За його проханням ми залучили до нього тих людей, з якими він співпрацював до ув’язнення. Вони знають Олега та розуміють, чого він хоче. Ми постійно передаємо йому до колонії ескізи костюмів та декорації", – розказала продюсерка фільму Анна Паленчук.

На прес-конференції для Сенцова команда поставила окремий стілець та наголосила, що сподівається, що режисер доєднається до них найближчим часом. Також вони розповіли, що за бажанням Сенцова до виробництва картини приєднається режисер Ахтем Сейтаблаєв, з яким політв'язень познайомився ще у 2012 році на Одеському кінофестивалі.

"Я розумію, що буде багато уваги до фільму, але хочу сказати, що ми докладемо всіх зусиль, щоб це було цікаве кіно. У своїх листах Олег постійно підкреслює, щоб ми не поспішали та робили фільм якісно", – зауважив Сейтаблаєв.

Продюсерка фільму також наголосила, що Сенцов наполягав на тому, щоб картина вийшла на екрани російською мовою (мовою оригіналу – ред.), проте через те, що Міністерство культури України частково профінансує створення фільму, п’єсу переклали українською. Зйомки "Номерів" команда планує почати в січні 2019 року.

Олег Сенцов оголосив безтермінове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів, які перебувають у російських і кримських в’язницях, 14 травня цього року. Він неодноразово заявляв, що голодуватиме "до кінця". 6 жовтня політв’язень був змушений припинити свій протест, адже російські силовики пригрозили йому примусовим годуванням. Міністерство закордонних справ України надіслало Росії ноту з вимогою допустити до українського режисера Олега Сенцова українських та міжнародних лікарів для проведення незалежного обстеження.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: фільм Олег Сенцов
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини