Фонд ООН відкрив сервіс допомоги потерпілим від насильства на сході України

Дата: 30 Березня 2017
A+ A- Підписатися

Фонд народонаселення ООН (ФН ООН) започаткував роботу пунктів невідкладної допомоги для жінок та дівчат на сході України.

Про це повідомляється на сайті Фонду.

Згідно з повідомленням, 23 березня ФН ООН започаткував роботу 10 пунктів невідкладної допомоги (ПНД) в рамках проекту із надання гуманітарної відповіді на потреби жінок та дівчат на сході України.

У Фонді зазначають, що на сьогодні в Україні немає сервісу, який би безкоштовно, а головне, анонімно надавав медичну і психологічну допомогу постраждалим від фізичного чи сексуального насильства. Жінкам, які звертаються до медиків, необхідно проходити через процедуру реєстрації та засвідчення особи. Це є однією з причин відмови від допомоги і замовчування насильства.

Так, згідно з дослідженнями ФН ООН, лише 32% жертв фізичного та/або сексуального насильства звертаються по допомогу. Із них лише 1% жінок звертається до медиків. До сьогодні постраждалі від насильства не могли зробити цього анонімно.

“Фонд народонаселення ООН відіграє провідну роль у створенні системного реагування на ґендерно-зумовлене насильство в Україні. Завдяки пунктам анонімної медико-психологічної допомоги ми пропонуємо руку допомоги тим, хто мовчки страждає від насильства, жінкам, які так цього потребують!”, – представник ФН ООН в Україні Каспар Пік.   

ПНД функціонують на базі існуючих медичних закладів, що розташовані уздовж лінії зіткнення. Жінкам можуть надати необхідну медичну, психологічну допомогу і перенаправити до відповідних соціальних служб. ПНД працюють у сфері репродуктивного здоров’я, профілактики ВІЛ, профілактики і лікування ІПСШ, запобігання небажаної вагітності, невідкладної допомоги жертвам зґвалтування.

Медичні заклади, на базі яких розташовані ПНД, мають від ФН ООН необхідні лікарські засоби та обладнання для зменшення ризику материнській смертності і ускладнень під час пологів. Головне, ПНД функціонують цілодобово, безкоштовно та анонімно. Вони можуть стати своєрідною нішею для жінок, яким потрібна допомога, але які не готові називати себе, чи звертатися по судмедекспертизу і в суд.

ФН ООН розпочав свою діяльність у 1997 році і цього року відзначає 20 років роботи в Україні. Пріоритетні напрямки діяльності – це репродуктивне здоров’я та права, народонаселення та розвиток, ґендерна рівність. В рамках гуманітарного проекту ФН ООН працює над зміцненням систем міжвідомчої координації, попередження та захисту, а також поліпшення доступу осіб, які пережили ґендерно-обумовлене насильство, до правової, медичної та соціально-психологічної допомоги.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter