Гаранти безпеки України мають допомогти з відновленням Криму та Донбасу – Чубаров

Дата: 30 Грудня 2015
A+ A- Підписатися

Учасники Будапештського меморандуму мають взяти участь в обговоренні питання повернення півострова.

Про це розповів лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, повідомляє кореспондентка Центру інформації про права людини.

За його словами, питання повернення Криму треба активніше обговорювати за участі світової спільноти. На такому міжнародному майданчику треба з’ясувати, як мають лишати територію окупаційні війська, як будуть забезпечені права громадян, що захочуть лишитися громадянами України, що буде зі зрадниками та як відбуватиметься реінтеграція півострова.

Кошти на відновлення інфраструктури як Криму, так і зруйнованого під час бойових дій Донбасу, на думку Чубарова, повинні надати ті, хто, відповідно до міжнародних договорів, мали захистити Україну, але не зробили цього. Учасниками майбутнього обговорення можуть стати Велика Британія та США – країни-учасники Будапештського меморандуму, що мали захистити територіальну цілісність України після її відмови від ядерної зброї. Також мають долучитися європейські структури.

“Усе те, що втратила Україна за ці два роки, було втрачено через те, що міжнародне право не спрацювало. І багато міжнародних договорів, починаючи з Будапештського меморандуму, просто не захистили нас”, – говорить Чубаров.

Лідер Меджлісу зазначає, що нібито за дорученням президента Рада національної безпеки і оборони України має за 2-3 місяці розробити стратегію повернення півострова, але представників Меджлісу поки що до цього процесу не долучали.

Чубаров вважає, що скасування санкцій для Росії через Мінські угоди може означати неможливість повернення Криму. За його словами, кримське питання не має бути частиною Мінських угод. Адже учасники перемовин, окрім президента Володимира Путіна, підтверджували повну повагу територіальної цілісності і суверенітету України. І в подальшому українській владі треба керуватися саме цим, актуалізовуючи кримське питання під час обговорень у складі Нормандської четвірки (Україна, Росія, Франція, Німеччина) або Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ).

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter