Генпрокурор назвав Філімоненка провокатором, але не вважає справу проти Шабуніна переслідуванням

Генеральний прокурор України Юрій Луценко визнав, що блогер Всеволод Філімоненко, якого вдарив голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін, – провокатор, але не вважає це "підставою для побиття людини".

Про це генпрокурор повідомив в інтерв’ю TCН.

Якщо сторона захисту Шабуніна доведе в суді, що Філімоненко не є журналістом, прокуратура змінить обвинувачення, зазначив Луценко.

"Спочатку я був проти того, щоб розглядати його як журналіста. Але надані слідству документи привели слідчого до висновку, що все ж таки потрібно застосовувати цю статтю. Зараз має відбутися відкритий суд. Якщо сторона захисту надасть докази, що пан Філімоненко не є журналістом, то прокуратура в будь-який момент має право змінювати обвинувачення. У тому числі відмовлятися від цієї статті. Я точно не та людина, яка хоче перебільшити обвинувачення щодо Шабуніна", – сказав він.

Луценко визнав, що Філімоненко спровокував Шабуніна. "Більше того, так, я чесно вам скажу, я вважаю журналіста Філімоненка провокатором. Із того, що я бачив, він провокатор. Але це не означає, що можна йому нанести фізичний удар, який призвів до тілесних пошкоджень середньої тяжкості. Якби вони були легкої тяжкості, це були б цивільно-правові відносини, якщо вони середньої тяжкості, на жаль, це справа кримінальна. Я впевнений, що суд буде відкритим, спокійним", – додав він.

На уточнення, що західні дипломати вважають справу Шабуніна переслідуванням, генпрокурор нагадав, що Філімоменку нанесли "тілесні ушкодження середньої тяжкості".

9 лютого Дніпровський районний суд міста Києва розпочав розгляд по суті справи щодо голови правління громадської організації "Центр протидії корупції" Віталія Шабуніна, якого звинувачують у "погрозі або насильстві щодо журналіста".

Суд заслухав одного свідка з постраждалої сторони – Дмитра Маганова, засновника і головного редактора інтернет-видання Flash On Time News. Маганов повідомив, що Філімоненко співпрацює з Flash On Time News на безоплатній основі, має редакційне посвідчення цього видання і трудові відносини тривають до сьогодні. Він також повідомив, що Всеволод Філімоненко в момент інциденту з Віталієм Шабуніним виконував редакційне завдання Flash On Time News. Але у Flash On Time News за наслідками цього редакційного завдання не вийшло жодного матеріалу Всеволода Філімоненка про діяльність ЦПК та Віталія Шабуніна.

Наступне засідання призначено на 26 лютого.

30 січня адвокати голови Центру протидії корупції Віталія Шабуніна заявили у Дніпровському районному суді міста Києва, що результати медичної експертизи могли бути сфабриковані і не можуть бути доказом у справі про Всеволода Філімоненка.

22 січня правоохоронці повідомили Віталію Шабуніну про підозру у нанесенні тілесних ушкоджень середньої тяжкості помічнику депутата Радикальної партії Сергія Мельничука Всеволоду Філемоненку. Антикорупційному активісту інкримінують порушення ч. 2 ст. 345-1 Кримінального кодексу України ("погроза або насильство щодо журналіста"). Йому загрожує п’ять років ув’язнення.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: суд Юрій Луценко Віталій Шабунін тиск на активістів
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини