Головою Касаційного адмінсуду Верховного Суду став суддя, якого ветувала ГРД

Головою Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду обрали Михайла Смоковича. Він захищав суддів, які позбавляли прав учасників Автомайдану.

Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на керівницю прес-служби Вищого адміністративного суду Марію Швенько.

За її словами, обрання відбувалося шляхом таємного голосування. Кандидатуру Смоковича, яка була єдиною на виборах, підтримали 27 з 28 суддів, що брали участь у зборах 6 грудня. Раніше Смокович був виконуючим обов'язки голови Вищого адміністративного суду.

Громадська рада доброчесності виступала проти призначення Смоковича членом нового Верховного Суду. Вона підготувала висновок про його невідповідність посаді судді Верховного Суду, але комісія суддів подолала вето ГРД і обрала його.

Зокрема, за даними ГРД, Смокович захищав суддів які брали під варту або позбавляли водійських прав учасників Автомайдану під час Революції Гідності.

Крім того, ГРД повідомляла, що Смокович відмовлявся сприяти розслідуванню кримінального провадження у справі незаконного втручання у автоматизовану систему розподілу справ.

5 грудня головою Касаційного господарського суду в складі Верховного Суду було обрано Богдана Львова, якого раніше також було обрано заступником голови нового Верховного Суду. 1 грудня членкиня Громадської ради доброчесності Євгенія Моторевська заявила, що заступник голови нового ВСУ та колишній голова Вищого господарського суду Богдан Львов має негативний бекграунд та, ймовірно, брав участь у корупційних справах.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: корупція Верховний Суд України Громадська рада доброчесності
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини