Євросуд визнав право американця, який має одностатевий шлюб із румуном, вільно проживати в усіх країнах ЄС

Європейський суд у Люксембурзі постановив, що гомосексуал, який не є громадянином Європейського Союзу, має право на вільне проживання та пересування на всій території ЄС, якщо він перебуває у шлюбі із громадянином ЄС. 

Про це повідомляє німецька радіостанція Південно-західне мовлення (SWR3).  

До суду поскаржився румун, який одружився із громадянином США. Румунська влада не визнала право американця на перебування в Румунії, оскільки одностатеві шлюби в цій країні ЄС не визнаються. 

Європейський суд вирішив, що країни ЄС надалі мають право самостійно вирішувати, чи узаконювати одностатеві шлюби. Та вони не мають позбавляти права не громадян ЄС спільно жити з партнером.  

Нагадаємо, одностатевим парам дозволяється одружуватись у 20 країнах світу. Першою такою країною стали Нідерланди. Там можуть реєструвати одностатеві шлюби з 1 квітня 2011 року.

Раніше повідомлялось, що народний депутат України від Блоку Петра Порошенка Іван Рибак назвав представників ЛГБТ-спільноти "людьми з психічними розладами". А позафракційний депутат Володимир Парасюк вважає, що ЛГБТ-акції зазіхають на християнську віру.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: ЄС
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини