Горбатюк розказав, як МВС саботує розслідування злочинів Майдану

Генеральна прокуратура заявляє, що діючі керівники департаментів Національної гвардії та Національної поліції координували дії спецпідрозділу "Беркут" під час штурму Євромайдану 18-19 лютого 2014 року. 

Про це на брифінгу у понеділок повідомив начальник департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

Він зазначив, що встановлена причетність до злочинів проти "євромайданівців" діючих керівника департаменту громадської безпеки Нацгвардії Володимира Гриняка, начальника і заступника начальника департаменту превентивної діяльності Нацполіції Ігоря Бабича та Анатолія Серединского.

"Ми отримали свідчення від деяких командирів спецпідрозділів, у тому числі і "Беркута", про те, що під час штурму Майдану їх дії координував по телефону Серединский", - зазначив Горбатюк.

За його словами, саме Гриняк, Серединский і Бабич координували дії правоохоронців під час штурму Майдану 18-19 лютого. Крім того, саме Гриняк був призначений командиром зведеного загону МВС під час Євромайдану.

Зокрема, про їхню причетність свідчать показання командирів спецпідрозділів та дані телефонних з’єднань із підрозділами "Беркута" 18-19 лютого 2014 року, під час розгону мирної ходи та штурму Майдану.

Поготов тоді був першим заступником начальника департаменту громадської безпеки МВС – начальником управління, Серединський обіймав посаду начальника відділу організації служби громадської безпеки, Бабич був головним інспектором цього ж відділу.

Горбатюк наголосив, що використовувалися нелегальні кошти, "надані колишнім керівництвом держави для фінансування "беркутівців" та інших залучених підрозділів: під час кожних подій додатково видавалися кошти керівництвом за "хорошу роботу", так би мовити.

Начальник департаменту спецрозслідувань заявляє, що зараз керівництво МВС саботує роботу і не допомагає притягнути винних співробітників до відповідальності у справах Євромайдану.

Також, як пише "Громадське", Горбатюк заявив, що керівництво МВС безпідставно дискредитує слідство, щоб запобігти обрання підозрюваним правоохоронцям запобіжного заходу.

"Міністр МВС заявив, що підозри за надуманими підставами вчиняються... Це все, з урахуванням того, що відбуваються судові процеси щодо обрання запобіжного заходу цим підозрюваним, це може, в тому числі розцінюватися як тиск на суд з тим, щоб ці заходи не були обрані за рахунок безпідставної дискредитації слідства", - заявив Горбатюк.

Як відомо, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що вважає безпідставними підозри Генеральної прокуратури на адресу начальника департаменту превентивної діяльності Національної поліції Ігоря Бабича та інших керівників департаменту.

Печерський районний суд Києва обрав для підозрюваних в перешкоджанні акціям Євромайдану начальника охорони Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", колишнього керівника Сергія Поготова та заступника голови Департаменту превентивної діяльності Нацполіції Анатолія Серединського запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на 2 місяці.

За матеріалами Українська правда та Українські новини

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Євромайдан Генпрокуратура Сергій Горбатюк
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини