ГПУ змушувала редакторку "Схем" розкрити свої джерела інформації

Генеральна прокуратура України у вівторок, 19 грудня, декілька годин допитувала головну редакторку програми "Схеми" Наталю Седлецьку.

Про це журналістка розповіла на своїй сторінці у Facebook.

Наталя Седлецька. Фото: Facebook

В прокуратурі від Седлецької вимагали розповісти про інформацію, яку вона отримала off the record під час спілкування з представниками Національного антикорупційного бюро.

"Довелося почати розмову зі слідчим із того, що взагалі означає таке поняття, як off the record - коли спілкування особи з журналістом відбувається на умовах нерозголошення джерела інформації та будь-яких фактичних даних про її отримання", – зазначила журналістка.

Фото: Facebook

Вона також зауважила, що обов’язок не розкривати свої джерела прописаний в Кримінальному процесуальному кодексі України. Так стаття 65 проголошує: "Не можуть бути допитані як свідки: журналісти - про відомості, які містять конфіденційну інформацію професійного характеру, надану за умови нерозголошення авторства або джерела інформації".

"Я і мої колеги безліч разів були на зустрічах "не під запис". Але це ніколи не стане ані предметом публічного обговорення, ані тим більше - запротокольованими свідченнями. Я можу і буду давати свідчення про мої опубліковані матеріали, щоб допомагати офіційному слідству. Але про те, з ким і коли я мала спілкування у форматі оф зе рекорд, – ні", – підкреслила Седлецька.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Генпрокуратура Схеми НАБУ Наталя Седлецька
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини