Громадські організації вимагають скасувати зміни Кабміну стосовно соцвиплат переселенцям

Дата: 08 Червня 2016
A+ A- Підписатися

Низка громадських організацій виступили проти ухвалення урядом змін до постанови №637 стосовно соціальних виплат переселенцям.

Про це повідомляє громадська ініціатива Крим SOS.

Ухваливши ці зміни у середу, члени уряду вирішили доопрацювати постанову із громадськістю.

Активісти вказують на посилення контролю уряду за переселенцями через прив’язку соцвиплат до чинності довідки ВПО та монополії Ощадбанку як єдиного уповноваженого банку для отримання виплат.

Експерти занепокоєні пунктом стосовно припинення соцвиплат у разі непроходження фізичної ідентифікації переселенця.

“Ситуація може бути ще гіршою, ніж з випадком “непроставлення” штампів Державної міграційної служби на довідках ВПО. При відсутності за місцем проживання людини їй надаватимуться 3 дні на повідомлення органу соцзахисту про своє проживання за фактичною адресою. Передбачена можливість запитів до прикордонників для отримання інформації про перетин особою лінії розмежування”, – кажуть експерти, зауважуючи, що це порушує право на свободу пересування людини.

Окрім цього активісти наголошують, що влада втручатимуться в особисте життя людини, якщо при переоформленні соцвиплат органи соцзахисту матимуть можливість з власної ініціативи проводити “перевірку достовірності інформації стосовно фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи, яку вона вказала у заяві”.

Перевірки за місцем фактичного проживання будуть раз на 6 місяців. До того ж, у проекті визначається перелік підстав для додаткової перевірки. А створення мобільних груп, що утворюються із представників територіальних підрозділів МВС, ДМС, СБУ, Нацполіції та Пенсійного фонду, майже дублює Постанову №79, якою ще у 2015 році встановлюється перевірка місця проживання людей, кажуть активісти.

Якщо проживання за зазначеною соцзахисту адресою переселенця не підтверджується, то пропонується припинити дію довідки та призупиняються соцвиплати до винесення остаточного рішення комісією.

Запропоновані зміни також зобов’язують переселенця в 10-денний термін письмово повідомляти про зміну фактичного місця проживання/перебування у структурний підрозділ з питань соціального захисту населення за новим фактичним місцем проживання.

“У випадку затвердження проекту змін до Постанови №637 і доданих до неї Порядків в існуючому форматі, наслідками будуть: порушення не лише спеціального законодавства, але й норм Конституції України, міжнародного права та в цілому фундаментальних принципів права та правової держави, нівелювання принципу пріоритетності та невідчуджуваності прав людини, обмеження у засобах для існування найбільш вразливих категорій громадян, посилення недовіри до Уряду та держави загалом як з боку громадян, так з боку громадського сектору і міжнародних/іноземних партнерів, послаблення іміджу України як європейської демократичної держави на міжнародній арені”, – йдеться у заяві Крим SOS.

“Ми не виступаємо проти запровадження державних механізмів контролю за використанням бюджетних коштів, які спрямовуються на виплату деяких видів цільової соціальної допомоги, але ми не згодні із запропонованим алгоритмом перевірки всіх без виключення переселенців, а особливо отримувачів пенсій”, – сказано у заяві.

Активісти вимагають не затверджувати проект змін до “постанови №637 в запропонованому форматі”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter