Гуртожитки не мають права закривати вхід студентам вночі або брати з них пояснення - МОН

Студенти вищих навчальних закладів України у будь-який час доби мають право на вільний доступ до гуртожитків, у яких мешкають.

Про це йдеться у листі-роз’ясненні Міністерства освіти і науки, яке громадська організація "Українська асоціація студентів" опублікувала на своїй сторінці у Фейсбук.

Чинними законами України не передбачено будь-яких обмежень стосовно користування студентами-мешканцями гуртожитків своїм житловим приміщенням у певний час доби.

Це регулює закон України "Про освіту", де частина "Про вищу освіту" передбачає таке право для мешканців гуртожитків.

"Вважаємо неприпустимим встановлення вимог стосовно обов’язкового запису причин запізнення у спеціальні журнали або подання пояснювальних записок за такими фактами і подальшим їх розглядом адміністрацією ВНЗ", - йдеться у листі.

Крім того, МОН надіслав керівникам вишів лист "Української асоціації студентів", рекомендаціями якого вони мають користуватись в роботі.

В ньому ідеться про те, що обов'язкове записування причин запізнення у спеціальні журнали чи пояснювальні записки порушують право на повагу до особистого життя, гарантованого статтею 8 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: освіта
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини