Харківські активісти назвали площу на честь Небесної сотні

Активісти організацій "Громадська варта" і "Східний корпус" символічно перейменували площу Руднєва на майдан Небесної сотні.

Як повідомляє "Радіо Свобода", активісти зазначили, що таким чином вони починають у Харкові процес декомунізації назв міст і вулиць згідно з ухваленим раніше законом. 

Учасники акції  заклеїли наліпками з назвою "Майдан Небесної сотні" таблички на будинках на площі Руднєва. На постамент, де раніше стояв пам’ятник російському більшовику Миколі Руднєву, встановили хрест із написом "Боже, храни Україну" та державний прапор.

У міськраді Харкова зазначили, що ставляться до акції, як до символічної, і дії активістів не мають юридичної ваги, а перейменування вулиць і площ Харкова має відбуватися згідно з процедурою за участі топонімічної комісії.

Громадські активісти натомість говорять, що міськрада поки що не розглядає їх пропозиції щодо перейменувань вулиць чи встановлення нових пам'ятників.

Активіст Валентин Бистриченко розповів, що громадськість планує перейменувати проспект Леніна на проспект Соборності. Також активісти завтра звернуться до радника президента України Міхеїла Саакашвілі,  який перебуватиме з візитом у Харкові, з проханням посприяти у перейменуванні низки харківських вулиць на честь грузинів, які загинули під час бойових дій на сході України.

Нагадаємо, памʼятник Руднєву у Харкові невідомі знесли уночі 11 квітня. Також днями було знесено пам'ятники Леніну на території Харківського аерокосмічного університету та Харківського політехнічного інституту.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Небесна сотня активіст декомунізація Громадська варта
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини