У Києві викрили міжнародну групу, яка продавала українок для секс-експлуатації в ОАЕ і Туреччину

Дата: 10 Листопада 2017
A+ A- Підписатися

Національна поліція викрила міжнародну групу злочинців, яка протягом тривалого часу займалася сутенерством і звідництвом та продавала українських жінок до Об’єднаних Арабських Еміратів і Туреччини.

Про це повідомляє прес-служба Нацполіції.

Працівники Управління боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, встановили, що організатором злочинної групи є 32-річний іноземець.  Він проживав у Києві і займався пошуком та вербуванням жінок для виїзду до ОАЕ і Туреччини.

Жінок вербували під виглядом працевлаштування у клубах та готелях. За кожну з дівчат зловмисник отримував по $1 тисячі.

Спільниця іноземця, яка проживає в ОАЕ, проводила “візуальну оцінку” зовнішності дівчат. Після схвалення кандидатури дівчина оформлювала необхідні для виїзду документи.

В ОАЕ жінка створила місце розпусти. Там вона зустрічала українок в аеропорту, обманом відбирала у них документи та супроводжувала до будинку, де певний час утримувала їх проти волі.

У цей час зловмисниця змушувала жертв надавати сексуальні послуги клієнтам.

Ще один учасник групи – 19-річний мешканець Київщини – забезпечував прибуття дівчат до столичних готелів.

Там вони надавали послуги сексуального характеру іноземцям, за що отримували від 1600 до 2600 гривень за годину.

Організатора злочинної групи поліцейські затримали у аеропорту “Бориспіль” саме під час спроби переправлення жінок до ОАЕ.

Зараз вирішується питання щодо обрання йому міри запобіжного заходу.

За місцем проживання учасників злочинної групи поліцейські провели санкціоновані обшуки.

Триває перевірка щодо причетності фігурантів до фактів скоєння аналогічних злочинів.

Крім того, правоохоронці встановлюють інших можливих потерпілих від злочинної діяльності фігурантів.

Досудове розслідування ведеться за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 149 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) та ч. 2 ст. 303 (сутенерство або втягнення особи в заняття проституцією).

Зловмисникам загрожує до 7 років позбавлення волі.

Нагадаємо, Міжнародна організація з міграції (МОМ) у серпні повідомляла, що кожен п’ятий українець готовий прийняти ризиковану пропозицію працевлаштування, яка може закінчитися його експлуатацією. 

За останніми оцінками, здійсненими на замовлення Агентства ООН із питань міграції, від сучасного рабства з 1991 року постраждали близько 230 тисяч українців. Тільки представництво МОМ допомогло повернутися до життя, вільного від експлуатації понад 13 400 постраждалим від торгівлі людьми. Ці дані стосуються періоду із 2000 року.  

У липні минулого року результати моніторингу виконання Плану дій Нацстратегії з прав людини показали, що Мінсоцполітики недостатньо реабілітує жертв торгівлі людьми.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter