Італія та Мальта блокують судно з майже 700 мігрантами на борту

Дата: 11 Червня 2018
A+ A- Підписатися

Судно з 629 мігрантами на борту залишається заблокованим у Середземному морі через те, що уряди Італії та Мальти не хочуть приймати біженців на території своїх країн.

Про це повідомляє AFP.

9 червня корабель Aquarius врятував у Середземному морі понад 600 мігрантів з Лівії. За інформацією німецької організації SOS Mediterranee, яка є власником судна, серед врятованих є вагітні жінки та діти. 

Увечері 10 червня міністр внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні у своєму Facebook написав, що “відсьогодні країна починає говорити “ні” контрабанді людей”.

Міністр внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні

У тій же заяві очільник відомства запропонував прийняти мігрантів Мальті, яка, за його словами, “не може продовжувати шукати інший шлях, коли йдеться про дотримання точних міжнародних конвенцій про захист людського життя”.

На слова Сальвіні відреагували у Twitter. Користувачі почали публікувати пости з критикою під хештегом #chiudiamoSalvini (#закриємоСальвіні) як відповідь на дописи чиновника, який супроводжує свої слова хештегом #chiudiamoiporti (#закриємопорти).

Трохи згодом уряд Мальти відповів, що “країна діє у повній відповідності зі своїми міжнародними зобов’язаннями”. Мальтійська влада стверджує, що порятунок мігрантів відбувся в районі пошуку та рятування в Лівії, які очолив координаційний центр порятунку в Римі, а тому уряд країни не має юридичного обов’язку приймати мігрантів.

Скоро історія набула значного розголосу і на неї відреагували у Єврокомісії.

“Єврокомісія перебуває в контакті з урядами Італії та Мальти. Для нас на першому місці – гуманітарний імператив. Йдеться про людей, понад 600 людей, включаючи дітей. І мальтійський, і італійський уряди мають забезпечити цих людей необхідною допомогою. Ми закликаємо всі залучені сторони до швидкого вирішення питання, щоб люди з корабля “Акваріус” могли якомога швидше зійти з борту”, – сказав на прес-конференції в Брюсселі  речник Єврокомісії Маргарітіс Схінас.

У свою чергу його колега Наташа Берто зауважила, що міжнародне законодавство визначає, що рішення про те, де висадити мігрантів, має ухвалювати країна, яка координує рятувальну операцію, але не визначає, що це має бути зроблено в цій країні.

Зараз судно знаходиться у Середземному морі на півдні від Сицилії і на сході від Мальти. За інформацією медичних працівників, яких спрямувала на судно італійська влада, до кінця дня на ньому закінчиться їжа. 

Пізніше про готовність прийняти судно з мігрантами заявили мери іспанських міст Барселони і Валенсії. 

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter