Як в незалежній Україні змінилося ставлення до смертної кари, геїв та ВІЛ-позитивних людей

Дата: 23 Серпня 2016
A+ A- Підписатися

За роки незалежності України змінилося ставлення до смертної кари, гомосексуалів та ВІЛ-позитивних людей.

Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування Фонда “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва разом з  Київським міжнародним інститутом соціології з 4 по 19 серпня 2016 року. 

Так за необхідність смертної кари сьогодні висловились 37% українців, в той час як у 1991 році  таку думку мали 58% населення.

У 1991 році близько 50% населення вважали, що ВІЛ-позитивних людей слід ізолювати від суспільства, у 2016 цей відсоток знизився до 21%.

Водночас не відбулося поступу у ставленні українців до гомосексуалів. Якщо у 1991 році 33,7% вважали, що до гомосексуалів потрібно ставитися, як до інших людей, то у 2016 цей показник зменшився до 27,2%.  При чому ще у 2006 році він знаходився на рівні 33,4%.

Крім того, згідно з опитуванням, 62,2% українців вважають, що перетворення у сфері забезпечення прав і свобод людей були не успішними.

Неуспішними перетворення у сфері захисту соціально уразливих груп (людей з інвалідністю, матерів одиначок та ін.), вважають 85% українців. І 90% опитаних вважають, що не відбулось перетворень у формуванні системи справедливого судочинства.

Також вважають неуспішним встановлення свободи слова в Україні 51,3% опитаних. Водночас, враховуючи похибку дослідження, можна зауважити, що думка населення з цього питання не є однозначною.

Водночас відносно успішними на думку населення були перетворення у сфері забезпечення рівноправності чоловіків і жінок – 53,5%. Успішними перетворення з забезпечення прав рівноправності національних меншин вважають 42% опитаних.

Опитування проводилося в 110 населених пунктах (PSU) у всіх областях України, окрім Автономної Республіки Крим. У Луганській та Донецькій областях опитування проводилися тільки на територіях, що контролюється Україною. В результаті польового етапу було зібрано 2040 анкет. Похибка вибірки не перевищує 2.3%.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter