Експертка ОБСЄ розповіла, як в Україні торгують органами

Українців вивозять переважно в Азербайджан для вилучення органів.

Про це Центру інформації про права людини повідомила керівниця програми ОБСЄ "Людська безпека" Тетяна Руденко.

Вона пояснила, що торгівля людьми з метою примусового вилучення органів відрізняється від трансплантації органу, яка є добровільною і документується.

"В Україні шукаються люди у скрутному становищі і з гарним здоров'ям. Їм кілька разів дають гроші у борг, збільшуючи боргову яму. А потім раптово кажуть: "Ти знаєш, мені треба терміново виплатити гроші. Вони необхідні от просто завтра". Людина в розпачі. Після чого кажуть: "У мене є знайомий, який може купити у тебе нирку за 10 тисяч доларів. Ти мені винен дві тисячі доларів, а інші гроші - твої", - розповідає Тетяна Руденко, зауважуючи, що нирки - це найбільш пересаджуваний орган в Україні.

За її словами, люди їдуть переважно в Азербайджан, де на території приватної клініки вилучається орган. Також є повідомлення про Ізраїль.

"Проблема в тому, що постраждалим не дають жодних документів. Вони повертаються в Україні і насправді претендують на інвалідність, але не можуть її оформити, бо це була злочинна оборудка. Люди лишаються з дуже суттєвими наслідками для здоров'я, які треба чимось "перекривати". 10 тисяч доларів, які їм обіцяли, ніхто не сплачує", - каже представниця ОБСЄ.

За експертними оцінками, нараховується від 100 до 160 тисяч українців, які постраждали від злочину торгівлі людей. Громадські організації говорять про десять тисяч постраждалих за роки незалежності. З 2013 року близько 200 громадян України отримали статус постраждалого від цього злочину.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Азербайджан ОБСЄ Ізраїль рабство
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини