Експертка пояснила, як проголосувати на виборах не за місцем реєстрації

Вимушеним переселенцям або іншим громадянам, які проживають не за місцем реєстрації, потрібно визначити, де вони перебуватимуть у день виборів, і звернутися до відділу ведення реєстру виборців про тимчасову зміну місця голосування, де визначать дільницю, на якій людину занесуть до списку виборців.

Про це в ефірі Громадського радіо розповіла виконавча директорка Громадського холдингу "Група впливу" Тетяна Дурнєва.

 

"Це можна робити вже зараз, поки немає черг. Така можливість є не до дня виборів, а до 25 березня. Сама процедура займає буквально 10 хвилин. Якщо ви є внутрішньо переміщеною особою, то потрібно прийти з паспортом, написати заяву про тимчасову зміну місця голосування. Працівники органів ведення реєстру виборців допомагають визначити дільницю, на якій людина буде голосувати. Також потрібно отримати посвідчення про тимчасову зміну місця голосування", – зазначила експертка.

Тетяна Дурнєва наголошує, що довідка переселенця не є обов’язковим документом. "Якщо вона у вас є, можете її надати. Виборці, чия виборча адреса на тимчасово окупованій території, не повинні надавати жодних інших документів, які обґрунтовують необхідність зміни місця голосування", – каже вона.

Інші мобільні категорії громадян мають подати якийсь документ, який обґрунтував би зміну місця голосування, але перелік цих документів не є вичерпним. Це може бути і квиток, і довідка з місця навчання, місця роботи, лікувального закладу, пояснює Дурнєва.

Адреси відділів реєстру можна знайти на сайті Державного реєстру виборців. Зазвичай вони розміщуються в тих же будівлях, де і виконкоми. Внутрішньо переміщені особи можуть зателефонувати на гарячі лінії "Групи впливу" або "Донбас SOS".

Відмовити у зміні місця голосування можуть у таких випадках: якщо заяву подали до початку виборчого процесу (зараз він уже триває) або пізніше 25 березня; якщо людина не досягла 18-річного віку або визнана недієздатною; якщо людина відсутня в реєстрі виборців.

За словами Дурнєвої, останнє може статися, якщо людина не має прописки (наприклад, досягла 18 років на непідконтрольній території; це також можуть бути люди, які виписалися з однієї квартири й не прописалися в іншій). Перевірити, чи є особа в реєстрі, можна на сайті реєстру виборців в особистому кабінеті (відповідь надійде за дві доби). Також ця інформація доступна у відділі ведення реєстру виборців, куди можна зайти з паспортом.

Нагадаємо, раніше Харківська міська рада виступила за надання права вимушеним переселенцям голосувати на місцевих виборах та обирати органи місцевого самоврядування за місцем свого фактичного проживання.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: вибори переселенці
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини