ЄСПЛ постановив виплатити 20 тисяч євро сім’ї дівчини з Інгушетії, яку викрали для одруження

Дата: 22 Лютого 2018
A+ A- Підписатися

Європейський суд з прав людини постановив виплатити компенсацію в розмірі 20 тисяч євро мешканці Інгушетії Заїрі Бопхоєвій, яка впала в кому після викрадення.

Про це повідомляють адвокати проекту “Правова ініціатива”.

За словами матері дівчини Хави Бопхоєвої, в грудні 2009 року місцевий житель на ім’я Халід викрав її для одруження, проте пізніше викрадач відпустив Заїру на вимогу її родичів. Наступного дня родичі з боку загиблого батька Заїри обманом вивезли дівчину в ліс, де катували її та намагалися з’ясувати, чи була вона в інтимних відносинах з викрадачем і чи не “зганьбила честь сім’ї”. Після цього вони насильно повернули її в сім’ю викрадача та під загрозою вбивства заборонили повертатися в материнський будинок.

Як розповідає Хава Бопхоєва, після цього під тиском родичів відбулося неофіційне весілля, але після двох місяців спільного життя стан її здоров’я став стрімко погіршуватися – зокрема, у дівчини почалися напади епілепсії.

“Я не раз повідомляла слідчому Сунженського СК, якому було передано справу, що за весь час перебування в будинку чоловіка вона не бачила його жодного разу. Крім цього, вона піддавалася психологічному насильству з боку його матері, її замикали в кімнаті і відібрали мобільний телефон. Моїй доньці заборонили спілкуватися зі мною, іноді вона зі мною пов’язувалася і говорила, що дуже погано себе почуває. З цього будинку її двічі відвозили на швидкій”, – згадує мати дівчини. У лікарні дівчині поставили діагноз: отруєння невідомим препаратом.

У лютому 2010 року непритомну Заїру знову доставили до відділення екстреної допомоги. За словами лікарів, кисень тривалий час не надходив в мозок, і дівчина впала в кому. Після цього її повернули в материнський будинок, де вона вже вісім років перебуває у вегетативному стані.

За словами адвокатки “Правової ініціативи” Ольги Гнездилової, кримінальну справу за фактом викрадення або отруєння так і не було порушено. Слідчий проводив перевірку лише за статтею “Доведення до самогубства”, однак відмовив у порушенні справи. ЄСПЛ вказав у рішенні, що “дотримання процесуальних зобов’язань держави відповідно до статті 2 вимагає, щоб внутрішня правова система продемонструвала свою здатність і готовність застосовувати кримінальне законодавство щодо тих, хто незаконно перервав життя іншої людини”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter