ЄСПЛ визнав радянські репресії в Литві геноцидом

ЄСПЛ визнав, що суди Литви обґрунтовано вважають геноцидом радянські репресії проти литовських партизан.

Про це повідомив міністр юстиції Литви Ельвінас Янкавічюс, повідомляє з посиланням на видання Delfi "Європейська правда". 

Суд відхилив скаргу колишнього співробітника КДБ Станісловаса Дрелінгаса, визнаного винним у геноциді за участь в операції із затримання командира литовських партизан, які боролися з радянською владою, – Адолфаса Раманаускаса-Ванагаса. Чоловіка катували, а згодом засудили до смертної кари, в 1957 році він був страчений.

ЄСПЛ погодився з поясненнями Верховного суду країни про те, що СРСР вчиняв системне знищення литовських партизан і це може вважатися геноцидом литовського народу.

За словами Янкявічюса, рішення Європейського суду з прав людини змінить міжнародну громадську думку про радянські злочини.

"ЄСПЛ визнав, що заявник на законних підставах був засуджений за причетність до геноциду, а це значить, що ЄСПЛ одночасно визнав, що репресії Радянського Союзу проти партизан як значної частини національної групи можуть вважатися геноцидом. Досі не переважала міжнародна громадська думка про те, що радянські репресії, на відміну від нацистських репресій, були рівні геноциду. Це рішення має змінити становище", – зазначив Янкавічюс. 

За даними істориків, у післявоєнному збройному опорі в Литві брало участь не менше 50 тис. осіб.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: ЄСПЛ репресії СРСР геноцид СРСР Литва
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини