ЄСПЛ заявив, що ідентифікація за IP без рішення суду – втручання в приватне життя

Ідентифікація користувача інтернету за IP-адресою порушує право на повагу до приватного та сімейного життя. 

Такий висновок зробив Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у рішенні у справі "Бенедік проти Словенії", повідомляє  "Закон і бізнес" з посиланням на ECHR.Ukrainian Aspect.

Заявник Ігор Бенедік стверджував, що поліція незаконно отримала інформацію від інтернет-провайдера про розкриття його персони через ідентифікацію за ІР-адресою.

Правоохоронні органи Швейцарії провели моніторинг користувачів мережі Razorback. Під час цього моніторингу поліція встановила, що деякі користувачі обмінювалися порнографічними відео та зображеннями через цю мережу.

На підставі розслідування поліція подала запит до інтернет-провайдера, у якому вимагала розкрити дані про користувача за його IP-адресою. Інтернет-провайдер, незважаючи на відсутність судового дозволу, задовільнив запит поліції.

На підставі цих даних суд визнав заявника винним у розповсюдженні порнографіїї та присудив 8 місяців умовного ув’язнення з випробувальним терміном у два роки.

Частина 2 статті 8 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод забороняє органам державної влади втручатись у здійснення права на повагу до приватного і сімейного життя, за винятком випадків, коли це втручання відбувається згідно із законом.

У скарзі до ЄСПЛ Ігор Бенедік зауважив, що провайдер зберігав його особисті дані незаконно, а поліція отримала персональні дані про абонента без судового рішення в порушення статті 8 Конвенції.

Суд погодився з позицією заявника, що захист його персональних даних в інтернеті підпадає під поняття "приватне життя" та встановив факт порушення статті 8 Конвенції.

Заявник вимагав компенсації завданої йому моральної шкоди в 32 тисячі євро, проте ЄСПЛ постановив відшкодувати заявнику лише судові витрати на суму 3,5 тисячі євро. Судді вважають, що сам висновок про встановлення порушення є достатньою сатисфакцією моральної шкоди.

З повним текстом рішення можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, у травні екс-офіцера військово-морських сил Нової Зеландії звинуватили у встановленні прихованої камери в туалеті посольства цієї країни у Вашингтоні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: ЄСПЛ Словенія
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини