ЄСПЛ закликали до термінових заходів через загрозу життю зниклого українця Павла Гриба

Дата: 04 Вересня 2017
A+ A- Підписатися

Захист зниклого в Білорусі Павла Гриба подав заяву до Європейського суду з прав людини щодо застосування термінових заходів у порядку правила 39 через загрозу життю українця.

Про це сьогодні на брифінгу заявила адвокат родини Гриб Євгенія Закревська, повідомляє “Радіо Свобода”.

“Нами дійсно було подано заяву до Європейського суду з прав людини щодо застосування термінових заходів у порядку правила 39. Ми вважаємо, що Російська Федерація безпосередньо на даний момент порушує такі права Павла Гриба, як право на свободу, право на незастосування тортур, і є пряма загроза його життю”, – зазначила Закревська.

Вона наголосила, що місце перебування зниклого 25 серпня у Білорусі 19-річного українця Павла Гриба невідоме донині, і через його проблеми зі здоров’ям є підстави говорити про загрозу життю хлопця.

На думку юристки, перебування і рух Павла Гриба по території Білорусі був, ймовірно, контрольований Федеральною службою безпеки Росії, тому за насильницьке зникнення хлопця відповідальна російська влада.

Закревська закликала владу Білорусі вилучити відеозаписи із камер за можливим маршрутом хлопця, аби з’ясувати обставини його викрадення, водночас наголосивши, що якщо з боку Білорусі не буде ефективної співпраці з українськими правоохоронцями, то можна буде говорити і про їхню причетність до злочину.

У свою чергу батько зниклого українця Павло Гриб повідомив подробиці, які вказують причетність російських спецслужб до зникнення Павла.

“В Гомелі, біля автобусного вокзалу, я побачив наряд міліції та розповів, що розшукую сина Павла. Під час розмови представник білоруського правоохоронного органу перевірив наявність Павла у базі”, – цитує Ігоря Гриба Український кризовий медіа-центр.

Він наголошує, що на власні очі побачив на планшеті міліціонера інформацію про те, що його син знаходиться в розшуку за статтею 205 карного кодексу РФ. Ініціатором розшуку є  російська ФСБ Краснодарського краю.

Ігор Гриб зазначає, що за наявності такої інформації прикордонники мали зняти Павла з автобусу, затримати та передати ініціатору розшуку. За перевіреними даними, на кордоні жодна людина, яка їхала в рейсовому автобусі, не була ні затримана, ні знята.

“Білоруські прикордонники його пропустили. Якщо прикордонники когось пропускають, то це означає, що вони отримали відповідну команду від прикордонного керівництва. А хто керівництву дав команду – я сказати не можу”, – зазначив батько Павла.

У родини є офіційне підтвердження від прикордонних органів Білорусі та України про перетин кордонів. Офіційного підтвердження від ФСБ щодо затримання Павла або будь-яких інших дій з боку російських правоохоронних органів немає.

Ситуацію ускладнює наявність у зниклого Павла інвалідності. Лікарі ще в дитинстві поставили йому діагноз – вроджена аномалія розвитку.

“У людини неправильно відбувається кровопостачання всіх внутрішніх органів. Через це розвиваються хронічні захворювання і низка інших патологій”, – зауважила сестра Ольга.

Сім’я вже надіслала безліч заяв до різних органів влади Російської Федерації, до Європейського суду з прав людини щодо застосування термінових заходів, Міжнародного комітету Червоного Хреста та інших інституцій.

Родина закликає міжнародну спільноту, ООН, ОБСЄ, ЄС та США вимагати від Російської Федерації надати вичерпну інформацію щодо місця затримання Павла, обвинувачень, що йому висунуті, та забезпечити доступ до медичного обслуговування та лікування.

Як відомо, український офіцер запасу Ігор Гриб заявив, що спецслужби Росії викрали в Білорусі його сина Павла. 24 серпня Павло Гриб виїхав до Білорусі на зустріч із дівчиною-росіянкою, з якою до цього спілкувався тільки через соцмережі, після чого зник.

Лише 31 серпня 2017 року Прикордонний комітет Білорусі визнав, що Павло Гриб дійсно перетнув кордон 24 серпня. Тим часом речник МВС Білорусі Костянтин Шалькевич заявив Радіо Свобода, що стосовно Павла Гриба “досі ніяких звернень до органів внутрішніх справ не було”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter