Європарламент прийняв резолюцію на захист Умерова, Чийгоза та Семени

Дата: 05 Жовтня 2017
A+ A- Підписатися

Депутати Європейського парламенту засуджують винесені російською владою вироки представникам Меджлісу Ільмі Умерову та Ахтему Чийгозу і журналісту Миколі Семені.

Про це йдеться в ухваленій сьогодні резолюції Європарламенту, повідомляє Європейська правда.

У документі наголошується, що звинувачення проти кримських татар є серйозними порушеннями їхніх прав людини, і їх слід скасувати. Умеров і Чийгоз повинні бути негайно звільнені, тоді як всі звинувачення проти Семени мають бути негайно зняті.

“Реальність репресій та застосування законодавства про екстремізм, тероризм та сепаратизм призвели до серйозного погіршення ситуації з правами людини на Кримському півострові та поширенню порушень свободи слова та об’єднань; примусове введення російського громадянства стало системним, і основні свободи не гарантуються”, – зазначають євродепутати.

“Анексія Криму Російською Федерацією є незаконною і є порушенням міжнародного права та європейських угод, підписаних як Російською Федерацією, так і Україною”, – підкреслюють вони.

У документі перераховані імена ще 44 осіб, зокрема, українського кінорежисера Олега Сенцова, судові вироки яким Європарламент рішуче засуджує.

У резолюції наголошується, що ще одним порушенням прав кримських татар є заборона Меджлісу і визнання його екстремістською організацією.

Європарламентарі також засудили практику етапування ув’язнених у віддалені регіони Росії, що значно ускладнює спілкування з сім’ями і друзями і обмежує можливості для правозахисних організацій моніторити ситуацію.

Європарламент закликає Європейську службу зовнішніх дій і Представництво ЄС в Росії ретельно відстежувати повідомлення про застосування примусового психіатричного лікування щодо зазначених ув’язнених і висловлює надію, що інститути ЄС і посольства країн-членів ЄС матимуть доступ до ув’язнених.

При підготовці проекту резолюції враховувалася інформація правозахисних організацій, включаючи Кримську правозахисну групу, а також родичів політв’язнів, яка озвучувалася на зустрічах з представництвом Європейського Союзу в Україні, повідомляє КПГ.

Нагадаємо, 11 вересня російський суд в анексованому Криму засудив Ахтема Чийгоза до 8 років колонії суворого режиму. Його захист подав дві апеляції на це рішення суду.

Російська влада окупованого Криму звинувачує його в організації масових заворушень.

22 вересня суд у анексованому Криму оголосив вирок кримському журналісту, автору “Радіо Свобода” і “Крим.Реалії” Миколі Семені – 2,5 роки умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю впродовж 3 років.

Семена звинувачується російською владою у публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії.

27 вересня підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд виніс вирок у справі Ільмі Умерова і призначив йому покарання у вигляді двох років колонії-поселення. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter