Як ініціаторку “пікету рівності” у Сумах назвали повією та облили “святою водою”

Дата: 19 Червня 2017 Автор: Ірина Вертікова
A+ A- Підписатися

Сумська акція на знак підтримки Маршу Рівності у Києві не протрималась і півгодини. Її учасницю Ольгу Панфілову поліцейські вивели з розлюченого натовпу в безпечне місце та посадили в авто.

Пост Ольги у фейсбуці виглядав, на перший погляд, досить безневинно.

“Думаю, Марш Рівності потрібен не лише у Києві. Буду у неділю в центрі з плакатом. Кому цікаво – скоординуємось”, – написала дівчина.

Реакція виявилась, на диво, бурхливою. Можливо, свою роль зіграв той факт, що Ольга працює прес-секретаркою однієї з політичних партій. Сумські ЗМІ почали масово поширювати інформацію, вживаючи у заголовках назву “гей-парад”. Причому коментар самої Ольги, за її ж словами, взяла лише одна журналістка – авторка цих рядків.

Далі ситуація вихлюпнулась у політичну площину. Одна з депутатських фракцій виступила на сесії міськради із заявою, в якій висловила категоричний протест проти акції, яка “протирічить християнським цінностям та моралі”. Раніше, до речі, ходили чутки про проведення “гей-параду” в Конотопі, проте мер міста таку інформацію спростував.

Тож недільний день 18 червня виявився у Сумах досить насиченим на події. Удень близько тисячі містян, зокрема, віруючих християнських церков, представників громадських організацій, взяли участь у масштабному марші за сім’ю.

“На жаль, наша хода співпала із Маршем Рівності у Києві, — сказав представник організаційного комітету акції “За сім’ю та життя” Віталій Орлов. – Ми виступаємо перш за все “за”, а не “проти”. Ми за сімейні цінності, за міцні родини, за те, аби інститут традиційної сім’ї був надійно захищений у правовому полі. Разом з тим будемо спільно, мирним шляхом протидіяти загрозі, яку несе українському суспільству ЛГБТ-пропаганда”.

У рамках акції відбулись спільна хода, молитовне віче, концерт, флешмоб та різноманітні розваги.

Хода “За сім’ю та життя”

Ольга Панфілова вийшла з пікетом увечері, коли святкові заходи на площі Незалежності вже завершилися.

“Я це зробила умисно, – сказала вона. – Не хочу нікого дратувати, провокувати. Скажу відверто – не чекала такого негативу у ЗМІ, соцмережах, листів із погрозами. Неприємно, що колеги-журналісти почали обговорювати мою сексуальну орієнтацію, “фантазії”, перекручувати факти, “прив’язувати” мою ініціативу до політики”.

Дівчина підкреслює – хоче підтримати київський марш просто як громадянка, до її роботи це не має жодного стосунку.

Ініціаторка “пікету рівності” в Сумах Ольга Панфілова

Я розумію, що у Сумах Марш Рівності навряд чи відбудеться, тому просто захотіла відкрито заявити про свою позицію і запросила приєднатися до мене друзів, — говорить Ольга. – Мені неприємно, що до людей з гомосексуальною орієнтацією у нашому місті — переважно негативне ставлення, їх би охоче відправили в якесь гетто.

Із цієї причини деякі мої знайомі побоялися до мене приєднатися – хто що скаже, що подумає? Я виступаю за повагу один до одного, толерантність. І не стільки на підтримку ЛГБТ, скільки проти гендерної нерівності. За роки в політиці стикалася з нею неодноразово”.

Плакат “Країна для всіх” у руках Ольги, квіти для перехожих на знак того, що треба шанувати різноманіття – акція, більше схожа на одиночний пікет. До речі, за процедурою заявка про її проведення була вчасно подана до міської ради.

Однак, на відміну від сімейної ходи, ця акція буквально відразу викликала хвилю негативу від перехожих – приймати квіти люди відмовлялися, а на адресу ініціаторки посипалися вислови на кшталт “лесбійка”, “шльондра”, “повія”, “хто тобі платить” і таке інше.

За кілька хвилин дівчину оточила юрба молодиків, серед яких були помічені АТОвці та представники партій і громадських організацій “правого” спрямування.

Спроби місцевого телебачення взяти в Ольги інтерв’ю тут же, на місці, провалилися. Звідкись узялась бабуся, яка почала поливати її “свяченою водою”, почалась штовханина. Зрештою, ситуація загострилася настільки, що Ольгу, яку вже почало лихоманити від агресії оточуючих, в оточенні поліцейських довелося виводити у безпечне місце і там посадити в авто.

Що ж, якщо плакат “Країна для всіх” у руках дівчини викликав таку реакцію, стає очевидним – повноцінний Марш рівності у Сумах відбудеться нескоро або не відбудеться взагалі.

Чомусь згадалося, як я готувала публікації для місцевих ЗМІ на тему ЛГБТ. Вмовити представника цієї спільноти на інтерв’ю надзвичайно складно і причина проста – страх.

Зустрічатися доводиться в обстановці суворої секретності. Загалом, принаймні, в інформаційному полі про випадки дискримінації представників ЛГБТ у місті не чути. Можливо, про них просто мовчать. А після того, що сталося у цю неділю, мовчатимуть ще більше?..

Усі фото – авторки

Суми, спеціально для Центру інформації про права людини

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter