Якщо справу Гандзюк передадуть до суду зараз, замовники уникнуть покарання – адвокатка

Дата: 05 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Передання до суду справи проти виконавців нападу на активістку Катерину Гандзюк у її нинішньому вигляді унеможливить притягнення до відповідальності замовників убивства.

Про це в коментарі Громадському сказала адвокатка Гандзюк Євгенія Закревська.

“Я хочу наголосити, що станом принаймні на вчора цим виконавцям не було змінено підозру і не було додано ознаку замовності. Другий момент: якщо справу по виконавцях передадуть в суд, то з чого і де будуть брати докази, яким чином використають ці докази в провадженні СБУ, яка шукає замовників?” – заявила вона.

Як пояснила адвокатка, в разі відсутності ознаки замовності у провадженні поліції проти виконавців буде неможливо притягнути до відповідальності замовників, яких розшукують у межах іншого провадження, відкритого СБУ. “Вони не можуть бути двічі підозрюваними чи двічі обвинуваченими. Вони можуть обвинувачуватися тільки один раз”, – зазначила Закревська.

За її словами, адвокати Гандзюк раніше скерували клопотання про об’єднання цих справ до прокуратури Херсонської області і до Генпрокуратури. “Якщо це не буде зроблено, то я не бачу судової перспективи притягнення замовника до відповідальності. Просто передати справу по виконавцях до суду – це просто унеможливити в подальшому притягнення замовника”, – наголосила адвокатка.

Закревська зауважила, що прокуратура Херсонщини вже відмовила в об’єднанні цих проваджень, від Генпрокуратури відповідь ще не надійшла.

Як повідомлялось, керівник Нацполіції Сергій Князєв заявив про очікування, що затримані організатори нападу на Гандзюк у зв’язку з її смертю нададуть додаткові свідчення щодо того, чиє замовлення вони виконували. Також Князєв підкреслив, що “слідство майже завершене, вся доказова база зібрана”, тому найближчим часом матеріали кримінального провадження передадуть до суду”.

Про смерть керівниці справами Херсонського міськвиконкому Катерини Гандзюк, яку 31 липня облили сірчаною кислотою, стало відомо 4 листопада.

Нагадаємо, внаслідок замаху Гандзюк дістала опіки 40% тіла. У жінки сильно були пошкоджені очі. 18 вересня вона перенесла вже одинадцяту операцію з видалення змертвілих тканин та пересадки шкіри.

Слідчі кілька разів змінювали правову кваліфікацію справи під тиском громадськості й резонансу: “хуліганство”, потім “умисні тяжкі тілесні ушкодження”, згодом на “замах на вбивство” (15 стаття ККУ стосується замаху на злочин,  115 стаття – умисного вбивства). Після смерті активістки поліція перекваліфікувала кримінальне провадження, за яким розслідується напад на неї, на “закінчене вбивство”.

3 серпня генеральний прокурор Юрій Луценко після спілкування з Гандзюк заявив, що розслідування справи передадуть Службі безпеки України.

Наразі в замаху на життя Гандзюк підозрюється п’ять осіб. Усі вони учасники АТО, розвідники “Української добровольчої армії”. Четверо з них визнали свою провину. П’ятий співучасник Сергій Торбін, на якого вказують інші підозрювані як на організатора замаху, заперечує свою причетність.

Друзі Гандзюк неодноразово висловлювали занепокоєння, що, на їхню думку, всю провину за скоєний злочин “повісять” на п’ятьох виконавців, а самих замовників так і не буде знайдено і покарано.

26 вересня Гандзюк опублікувала відеозвернення до української влади та звичайних українців з лікарняного ліжка.

З початку 2018 року правозахисники зафіксували щонайменше 53 напади на громадських активістів по всій Україні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter