Кандидат у президенти Гриценко за ратифікацію Римського статуту і Стамбульської конвенції, але проти прайдів

Дата: 12 Березня 2019
A+ A- Підписатися

Кандидат у президенти України Анатолій Гриценко підтримує ратифікацію Римського статуту, вважає логічним ратифікацію Стамбульської конвенції, але проти таких публічних акцій, як Марш рівності чи прайд.

Це випливає з його відповідей на “10 незручних питань кандидатам у президенти”, ініційованих громадськими організаціями – учасниками платформи “Правозахисний порядок денний”.

Так, Гриценко вважає, що ратифікація Римського статуту була би логічним кроком України на шляху до повноправного членства в Міжнародному кримінальному суді. Зокрема, тому що “Україна як жертва російської агресії зацікавлена в повноправному членстві в Міжнародному кримінальному суді, предметом розгляду якого є геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини і злочини агресії”.

Він також вважає логічною ратифікацію підписаної Україною Стамбульської конвенції про протидію домашньому насильству.

“Але, оскільки проблема ратифікації Стамбульської конвенції пов’язана із застереженнями Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій, а також ряду народних депутатів України, задля недопущення збурення в суспільстві попередньо слід провести додаткові обговорення і узгодження позицій задля ефективного вирішення питання ратифікації”, – зауважує Гриценко.

Він також вважає, що прайди та марші рівності є публічним нав’язуванням свого способу життя іншим.

“Я – проти дискримінації (обмеження прав) людей за ознакою сексуальної орієнтації. Так само як не приймаю дискримінації за расою, релігією, мовою, соціальним статусом, професією чи будь-якою іншою ознакою. Разом з тим, я проти того, щоб сексуальна орієнтація із суто приватної справи людини перетворювалася на засіб пропаганди-агітації чи відверто-агресивної демонстрації ЛГБТ-уподобань, нав’язування свого способу життя іншим, в т.ч. шляхом проведення парадів, маршів чи інших публічних акцій серед людей, які не поділяють чи не сприймають таких поглядів і цінностей”, – наголошує кандидат.

Гриценко підтримує ідею національної автономії для кримських татар як корінного народу в межах української держави, оскільки вона “забезпечить право кримських татар на самовизначення, сприятиме розвитку кримськотатарської мови та культури”.

Кандидат у президенти вважає, що “в перспективі такий крок полегшить повернення території окупованого Росією Криму до складу України”.

Анатолій Гриценко водночас підтримує заборону російських фільмів, розповсюдження книжок, виданих у Росії, блокування російських телеканалів та соціальних мереж.

“Дипломатичні й економічні стосунки з державою-агресором є неприйнятними. Росія веде проти України гібридну війну, ключовою і невід’ємною складовою якої є війна інформаційна та ідеологічна. Тому заборона російських фільмів, телеканалів, соціальних мереж, книжок є абсолютно виправданою”, – відповідає він на запитання правозахисників.

Також Гриценко переконаний, що в разі звільнення окупованих територій Донбасу “мають бути амністовані всі громадяни, крім тих, які скоїли тяжкі злочини, а всі незаконні військові формування, “парламенти”, “міністерства”, “державні органи” повинні бути ліквідовані”.

“Штучного розділу України на схід і захід більше не буде. Буде єдина європейська Україна для всіх громадян, яких об’єднає спільне успішне майбутнє! І я категорично проти якихось “особливих статусів” для будь-якого з регіонів України”, – додає він.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter