“Хочуть “націоналізувати” наше обладнання” – у Vodafone розказали, коли відновлять зв’язок на окупованій території

Дата: 17 Січня 2018
A+ A- Підписатися

Компанія Vodafone планує провести ремонтні роботи і відновити зв’язок на непідконтрольній Україні території до обіду 18 січня.

Про це сьогодні на засіданні Комітету Верховної Ради України з прав людини повідомив директор з корпоративного управління та контролю ПрАТ “ВФ УКРАЇНА” (Vodafone) Олег Проживальський, передає кореспондент Центру інформації про права людини. 

Представника Vodafone запросили на Комітет, оскільки 11 січня стало відомо про повне відключення зв’язку оператора на непідконтрольній території.  

“Вже кілька днів люди, які проживають на непідконтрольній території Донбасу, не мали можливості спілкуватися зі своїми родичами та близькими. Це майже два мільйони наших громадян. Це надзвичайна ситуація, яка має бути вирішена негайно”, — наголосив голова Комітету Григорій Немиря.

За словами Проживальського, останнім часом вийшли з ладу всі оптоволоконні кабелі компанії. Зокрема, 11 січня був пошкоджений і вийшов з ладу останній кабель, який забезпечував зв’язок в районі Оленівки та районі Щастя. З того часу компанія домагалась, аби на непідконтрольній території її спеціалістам бойовики дали можливість провести ремонтні роботи. З цим питання Vodafone звернулась також до СММ ОБСЄ.

“І нарешті сьогодні вони припинили вогонь, і під контролем ОБСЄ почались роботи з ремонту. Ми сподіваємося, що завтра до обіду зв’язок буде відновлений”, — повідомив представник Vodafone.

Він також висловив припущення, що бойовики хочуть “віджати” обладнання компанії, аби створити на ньому свої мережі зв’язку.

“Розумієте та сторона просто блефує. На наша погляд, вони просто хочуть провести чергову націоналізацію і забрати наше обладнання. Так як раніше вони забрали lifecell обладнання, вони забрали “Київстар” і на базі цього обладнання вони створили свого “Фенікса” і “Логоком”. А зараз, на мою думку, вони готові забрати і наше обладнання”, — зазначив Проживальський.

Крім того, 9 січня до Комітету звернулася громадська організація “Донбас СОС” щодо неправомірних дій оператора мобільного зв’язку Vodafone стосовно громадян, які проживають на тимчасово непідконтрольній українській владі території Донецької та Луганської областей, а саме зміни мобільного тарифу у грудні минулого року без альтернативи вибору іншого тарифу в односторонньому порядку для громадян, які проживають на тимчасово непідконтрольній території.

У цьому зв’язку Олег Проживальський повідомив, що зміни тарифів пов’язані з питанням використання торгівельної марки та не будуть вищими, ніж на підконтрольній території, а у випадку переплат будуть здійснені перерахунки.

“В договорі між нами і групою Vodafone записано, що на непідконтрольних територіях не можуть примінятися тарифи торгової марки Vodafone. Але ми враховуємо ситуацію, яка склалася, і ми зробили такі два безіменних тарифи: один з поденною тарифікацією — по 3 гривні на день, другий тариф — 60 грн на місяць”, — розказав Проживальський.

Присутня на засіданні Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська подякувала Vodafone за те, що вони “залишаються єдиною ниточкою, яка поєднує зв’язок між родинами і громадянами на неконрольованих територіях”. Вона також запропонувала закликати уряд максимально підтримати Vodafone у тому, що вони роблять.

За результатами обговорення на засіданні було вирішено, що голова Комітету Григорій Немиря звернеться до СММ ОБСЄ та експертів соціально-економічної підгрупи 3-х сторонньої контактної групи з проханням сприяти якнайшвидшому відновленню мобільного зв’язку між громадянами України, які проживають по обидві сторони від лінії зіткнення.

На засіданні також прозвучало, що стаціонарний телефонний зв’язок відсутній на цих територіях вже майже рік, коли припинив свою роботу на цих територіях “Укртелеком”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter