Київ не виконує рекомендацій по боротьбі з расизмом - Єврокомісія

Жодна з трьох рекомендацій по боротьбі з расизмом і дискримінацією не реалізована Києвом повністю.

Як повідомляє "Інтерфакс - Україна", про це йдеться в доповіді Європейської комісії проти расизму та нетолерантності Ради Європи, опублікованій сьогодні.

Відзначено, що Україна, зокрема, повинна була визначити орган, відповідальний за координацію роботи влади у сфері боротьби з расизмом і дискримінацією. Європейська комісія відзначає, що Міністерство культури не може займатися координацією дій з цього питання, а лише надавати інформацію в культурній сфері.

Крім того, створена Києвом Рада з міжетнічних зв'язків хоча і повинна спрощувати відносини між урядом і меншинами, але не уповноважена робити те ж саме між різними частинами уряду.

"Якщо українська влада хоче, щоб Рада координувала роботу, її мандат не повинен бути обмежений тільки етнічними меншинами, а розширено на інші вразливі групи", - сказано в доповіді.

Друга рекомендація - щодо забезпечення чесної та ефективної процедури визначення статусу біженця - також виконана не повністю. При цьому в доповіді наголошується, що переведення Державної міграційної служби під контроль Міністерства внутрішніх справ України не може вирішити цю проблему. Крім того, не всі співробітники міграційної служби пройшли необхідні тренінги з питань чинного законодавства.

Було також рекомендовано створити незалежний орган для розгляду скарг громадян на дії міліції - Європейська комісія порахувала, що створення підрозділів внутрішньої безпеки недостатньо, тим більше, що боротьба з расизмом та расовою дискримінацією не є частиною їх мандату.

Крім того, в Комісії вважають, що українській владі слід надати Спеціальному бюро розслідувань право на отримання скарг проти представників міліції.

Нагадаємо, Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська зазначала, що найважливішими завданнями щодо реалізації антидискримінаційної політики та захисту персональних даних є підвищення рівня правової обізнаності населення. Також має бути активізована публічна дискусія за участі громадськості з цих питань.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: дискримінація расизм доповідь Європейська комісія проти расизму та нетолерантності Ради Європи
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини