Київські компанії вчитимуть, як трудова інклюзія підвищує ефективність

Дата: 25 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

Центр зайнятості вільних людей розпочне антидискримінаційну програму “Лабораторія трудової інклюзії”. Мета проекту – поширення й заохочення до принципів трудової інклюзії та поваги до різноманіття на ринку праці.

Взяти участь у програмі мають можливість 5 київських компаній, які будуть обрані після інтерв’ю з керівниками та HR-фахівцями, повідомили Центру інформації про права людини у прес-службі ЦЗВЛ.

В організації пояснили, трудова інклюзія – це міжнародні стандарти в галузі прав людини й політик роботодавців, які ґрунтуються на цінностях рівного доступу до праці всіх працездатних осіб.

Протягом 3 місяців фахова команда розробить та адаптує зрозумілі для бізнесу інструменти виявлення “сліпих зон” негативних упереджень в колективі й дискримінаційних підходів у компанії, які негативно впливають на економічні показники компанії.

Дослідження, опубліковане McKinsey в 2015 році, показує перевагу трудової інклюзії. У компаніях зі збалансованою часткою жінок і чоловіків ефективність роботи на 15% вище. А компанії з великою етнічною різноманітністю на 35% частіше конкурентніші за фінансовими показниками.

“Вже більше чотирьох років ми працюємо з темою працевлаштування та дискримінації, і зрозуміли, що необхідно по-іншому говорити про це питання. Не має сенсу захищати, наприклад, тільки права жінок або людей з інвалідністю. Це має бути комплексне вирішення проблеми дискримінації із залученням самого бізнесу. В проекті “Лабораторія трудової інклюзії” ми не будемо говорити про дискримінацію і її негативні наслідки, а зробимо зрозумілими економічні переваги від різноманіття та інклюзивності”, – розповідає координаторка проекту Вероніка Лебедєва.

Згідно з американськими та європейськими дослідженнями, співробітники, які знаходяться  в атмосфері довіри, працюють на 36% ефективніше саме через те, що не змушені кожного дня витрачати силу та час на подолання соціальних стереотипів. Програма матиме  лекційну та практичну частини, яка буде реалізована за допомогою симуляційних ігор, основаних на реальних кейсах. Це допоможе краще зрозуміти, яким чином “невинні” жарти або висловлювання можуть впливати на працездатність та лояльність працівників.

Важливо, щоб повідомлення йшло зрозумілою для  бізнесу мовою, тому експертами в цьому проекті виступатимуть  фахівці, які добре розуміються як на темі дискримінації, так і в питаннях ефективного бізнесу. Це правозахисниця Ольга Веснянка та бізнес-тренер Денис Кириченко.

Докладніше про етапи проекту читайте тут.

Якщо ваша компанія бажає стати учасником проекту, заповнюйте анкету:  goo.gl/Y5ub2W

Заявки приймаються до 30 квітня. Участь у проекті безкоштовна.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter