Кілька сотень журналістів та активістів пройшли Києвом із акцією “Рік без Павла”

Дата: 20 Липня 2017
A+ A- Підписатися

У центрі Києва кілька сотень журналістів, представників громадських організацій та активістів взяли участь в акції пам’яті журналіста Павла Шеремета, який в останні роки був співзасновником українського видання “Українська правда” і який вранці 20 липня 2016 року був вбитий досі невідомими злочинцями.

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини.

Акція розпочалась о 8-й ранку на місці вбивства Павла – перехресті вулиць Івана Франка та Богдана Хмельницького. Тут вибухнув автомобіль, у якому Павло вранці їхав на роботу.

На цьому місці організатори встановили великий бігборд із фото Шеремета і запитанням “Хто вбив Павла?”. Під бігбордом учасники запалили 365 лампадок – за кожний день року, що пройшов без Павла.

На перехресті грала музика, яку любив Павло Шеремет. Навколо акції чергувала патрульна поліція, проїжджа частина вулиці Івана Франка, на якій стояли учасники, була перекрита.

На акцію також прийшли народні депутати Мустафа Наєм, Сергій Лещенко та Світлана Заліщук.

Також на акції були учасники з Білорусі, які тримали білоруський прапор. Як відомо, Павло Шеремет за походженням є білорусом і свого часу запустив у Мінську кілька відомих медіа-проектів. Зокрема, “Білоруський партизан”.

На акцію пам’яті також прийшов майже весь колектив “Української правди”, колеги Шеремета були одягнені у чорні футболки з написом “Хто вбив Павла?”.

“Цією акцією ми хочемо нагадати, що ми не забули про це вбивство. Воно має бути розслідуване”, – наголосила головний редактор “Української правди” Севгіль Мусаєва.

На проїжджу частину перехрестя, де підірвалась машина Шеремета, учасники через трафарет нанесли напис “Хто вбив Павла?”.

Далі колона учасників пройшла через Хрещатик та Інститутську до адміністрації президента України на вул. Банковій.

Тут на асфальті перед АП також нанесли кілька блоків з написами “Хто вбив Павла?”.

Ніхто з адміністрації не вийшов до учасників, які хотіли передати заяву з приводу розслідування вбивства Павла.  

Після цього колона пройшла до будівлі Міністерства внутрішніх справ на вул. Пилипа Орлика.

Прямо до дверей установи прикріпили банер “Хто вбив Павла?”.

До учасників акції вийшов речник МВС Артем Шевченко.

Він сказав, що на останній прес-конференції правоохоронці розповіли про вбивство Шеремета все, що могли, – далі слідчі не дозволяють нічого говорити.

“Ми не можемо сказати більше, бо слідство хоче розкрити цей злочин”, – заявив він, а на запитання, скільки часу знадобиться ще, Шевченко відповів: “Стільки, скільки буде необхідно слідству”.

За його словами, у колі причетних – “не один точно”, але немає чіткого підозрюваного чи підозрюваних.

“Ми не можемо похвалитися наявністю підозрюваних”, – констатував Шевченко.

Він зазначив, що була полеміка, як кваліфікувати справу: теракт чи убивство, – але прокуратура виступила “арбітром” і вирішила, що справу слід розслідувати як убивство.

Щодо екс-працівника СБУ Ігоря Устименка, то Шевченко не став розкривати подробиці його допиту, його “не уповноважували” на це слідчі.

У Мінську, де похований Павло Шеремет, у четвер також планується акція.

Як відомо, Павлу Шеремету підклали вибухівку під автомобіль – він загинув від вибуху вранці 20 липня у центрі Києва. Слідство схиляється до версії про професійні мотиви убивства, але ні організаторів, ні виконавців вибуху не встановило.

Журналісти “Слідство.Інфо” у документальному фільмі “Вбивство Павла”, спираючись на записи камер спостереження в районі вибуху, встановили: вибухівку вночі заклала під авто жінка, її прикривав чоловік – вони перебували поруч із місцем вибуху і вранці 20 липня.

Крім того, тієї ночі під будинком, де жив Шеремет, стояли підозрілі червоний “Мерседес” і сіра “Шкода”, водій останньої Ігор Устименко виявився колишнім працівником СБУ. У Службі безпеки заявили, що він не виконував завдань відомства. 15 травня Устименка допитали.

У поліції визнали, що припустилися помилок при розслідуванні вбивства Шеремета.

Комітет захисту журналістів (CPJ) констатував, що за рік розслідування вбивства Шеремета не дало результатів – і запропонував провести міжнародне розслідування. Там не виключають, що до вбивства Шеремета можуть бути причетні влади Білорусі, Росії й України.

Президент Петро Порошенко запропонував долучити міжнародно визнаного розслідувача до української слідчої групи у справі Шеремета.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter