Комітет свободи слова відхилив законопроект про криміналізацію наклепу

Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики одноголосно ухвалив рішення відхилити законопроект №9306 щодо встановлення кримінальної відповідальності за наклеп.

Про це повідомляє "Детектор медіа".

Члени комітету 5 грудня одноголосно вирішили скерувати профільному комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності висновок у частині, яка стосується предмету відання комітету свободи слова, з пропозицією рекомендувати парламенту відхилити законопроект №9306 про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо встановлення відповідальності за наклеп.

Нагадаємо, 20 листопада три народні депутати від партії "Блок Петра Порошенка" зареєстрували в парламенті законопроект №9306 "Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо встановлення відповідальності за наклеп".

Законопроект пропонував Верховній Раді ввести кримінальну відповідальність за наклеп з обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі до трьох років.

У пояснювальній записці до законопроекту його автори обґрунтовують ухвалення документа тим, що журналісти досить часто публікують і поширюють інформацію, яка не відповідає дійсності. Одним з останніх випадків поширення інформації, яку автори законопроекту вважають неправдивою, є "випадок зі звинуваченнями, що лунають з боку деяких засобів масової інформації на адресу народного депутата України щодо причетності до вчинення особливо тяжкого злочину (напад на громадську активістку Катерину Гандзюк)".

На думку експертів Інституту масової інформації, такий законопроект можна розцінювати як посягання на свободу слова та засіб тиску на журналістів. Експерти вважають, що таким чином ініціатори проекту закону хочуть захиститися від критики в ЗМІ, хоча є цивілізована практика відстоювання своїх прав у суді.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: свобода слова Верховна Рада цензура
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини