Комітет захисту журналістів вимагає негайно звільнити журналіста Асєєва, якого полонили в "ДНР"

Сепаратисти на сході України повинні негайно звільнити журналіста Станіслава Асєєва, який був затриманий самопроголошеною "Донецькою народною республікою" і звинувачений у шпигунстві.

Про це йдеться у заяві Комітету захисту журналістів від 17 липня, переданій Центру інформації про права людини.

У заяві нагадують, що Асєєв, який працював на підтримувану урядом США українську службу Радіо Свобода під псевдонімом Станіслав Васін і писав про повсякденне життя на сході України, пропав 2 червня.

15 липня Олег Котенко, голова групи "Патріот", яка працює над звільненням політв'язнів в Україні, розповів незалежному телеканалу "Громадське радіо", що сепаратисти затримали Асєєва за "проукраїнську позицію" та "поширення інформації про так звану "ДНР", яка, на думку бойовиків, не відповідає дійсності".

16 липня друг Асєєва та колишній народний депутат Єгор Фірсов, посилаючись на письмове підтвердження, надане матері Асєєва, написав у блозі в інтернет-виданні "Українська правда", що сепаратисти звинувачують журналіста у шпигунстві. За словами Фірсова, якщо журналіст буде засуджений так званим судом, то його можуть ув'язнити  до 14 років. Фірсов також написав, що матері Асєєва було дозволено побачити його під вартою.

"Репортерство - це не шпигунство. Станіслав Асєєв повинен бути негайно звільнений. Ми закликаємо всі сторони конфлікту в Україні поважати ролі журналістів як цивільних осіб і дозволяти їм виконувати свою роботу", – сказав заступник виконавчого директора КЗЖ Роберт Махоні.

У КЗЖ нагадують, що щонайменше п'ять журналістів та два медіа працівники були вбиті під час роботи на сході України після початку протистояння між українськими урядовими силами та проросійськими сепаратистами у 2014 році.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Незаконне збройне формування Донеччини Станіслав Асєєв
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини