Кримчани не будуть здійснювати хадж до Мекки за російськими квотами

Виділення Російською Федерацією 300 квот для здійснення хаджу жителям Криму є незаконним і порушує суверенітет України.

Як пише портал "Крим. Реалії", про це заявив Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

За його словами, посол Саудівської Аравії, яка має намір надати сприяння у фінансуванні хаджу для 200 паломників з Криму, обізнаний про те, що виділення квот Росією розцінюється як порушення суверенітету України.

"Судячи з повідомлень у пресі, 300 квот для мусульман Криму вони включили до списку в частину квоти, яку вони виділяють Росії. Це незаконно. Ми про це говорили з послом Саудівської Аравії, він це донесе до свого керівництва, бо це порушення нашого суверенітету. Можливо, у міністерстві у справах хаджу не надто розбираються в цих тонкощах. Але зараз ми твердо домовилися про те, що хадж мусульман з території Криму повинен бути тільки за українськими паспортами і лише з території України і за квотою для України", - підкреслив Мустафа Джемілєв.

Він зазначив, що кримчани, які скористаються російської квотою, порушать закон.

"Якщо посольство виявить, що вони обманюють, показують якісь інші паспорти, видані в інших частинах Російської Федерації, то це є гріховним явищем, і вони можуть бути видворені з території Саудівської Аравії. Така, в усякому разі, домовленість у нас є" , - додав Джемілєв.

У 2014 році в Мекку вирушали 150 кримських мусульман. Цього року мусульманам, які мешкають на території Криму, виділено 300 квот на здійснення хаджу. Паломництво до Мекки - особливий релігійний обряд, який раз у житті повинен здійснити кожен мусульманин.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Росія Мустафа Джемілєв громадянство хадж мусульманин Мекка квота релігія
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини