Кримчани, що досягли 16 років, можуть отримати український паспорт

Батьки можуть отримати паспорт дитини, якій виповнилося 16 років, у територіальному підрозділі Державної міграційної служби.

Про це повідомляє "Центр журналістських розслідувань" з посиланням на сайт Представництва Президента України в АРК.

Жителі Криму, яким виповнилося 16 років, мають право отримати паспорт громадянина України за наявності свідоцтва про народження, виданого органами реєстрації актів цивільного стану України.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2014 року за № 289 "Про затвердження Порядку оформлення документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, громадянам, які проживають на тимчасово окупованій території України" оформити та отримати український паспорт можна в територіальних підрозділах ГМС за місцем звернення одного з батьків дитини, якій виповнилося 16 років.

Для цього необхідні:

- паспорт громадянина України одного з батьків;

- копія паспорта громадянина України другого з батьків;

- свідоцтво про народження дитини українського зразка;

- виписка з будинкової книги або довідка про склад сім'ї;

- дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см (фотографії, які подаються для оформлення паспорта, мають бути виконані з одного негатива, із зображенням обличчя виключно анфас, без головного убору, виготовленими на тонкому білому або кольоровому фотопапері без кута, для громадян, які постійно носять окуляри, обов'язкове фотографування в окулярах).

"Для отримання паспорта громадянина України батьки - представники дитини, якій виповнилося 16 років, можуть без нього звернутися до територіального підрозділу Державної міграційної служби України", - сказано в повідомленні.

За додатковими роз'ясненнями та наданням юридичної допомоги можна звернутися до Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим за адресою: Херсон, проспект Ушакова, 42, або за телефоном +38 (0552) 49-59-39.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: паспорт анексія окупація
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини