Куку вивезли з СІЗО на медобстеження

Правозахисника, фігуранта ялтинської "справи Хізб ут-Тахрір" Еміра-Усеїна Куку вивозили з СІЗО російського Ростова-на-Дону на огляд до медустанови.

Про це повідомляє Крим.Реалії з посиланням на адвоката Сергія Локтєва.

"Сказали, що його возили на медобстеження. У зв'язку з чим, відповідно, не пояснили. Я так розумію, що це пов'язано з голодуванням. Зараз він знову перебуває в СІЗО. У допуску до нього мені відмовили та причини не пояснили. Про стан його здоров'я мені також нічого не відомо", – сказав Локтєв.

За словами адвоката, він подав скаргу до обласної прокуратури на дії співробітників СІЗО через відмову допустити захисника до підсудного.

Раніше юрист Олександр Попков повідомив, що Локтєву відмовили в допуску в СІЗО до Куку.

Фігурант ялтинської "справи Хізб ут-Тахрір" Емір-Усеїн Куку 26 червня оголосив голодування.

Наприкінці травня Північно-Кавказький окружний військовий суд на три місяці продовжив термін тримання під вартою шістьом фігурантам ялтинської "справи Хізб ут-Тахрір".

Обвинувачені у цій справі Арсен Джеппаров, Рефат Алімов, Емір-Усеїн Куку, Муслім Алієв, Інвер Бекіров і Вадим Сірук були затримані в лютому-квітні 2016 року в Ялті. Їх звинувачують у причетності до забороненої в Росії ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір".

Російський військовий суд розглядав ялтинську "справу Хізб ут-Тахрір" на виїзних засіданнях у Сімферополі, після чого заарештованих кримчан етапували в Ростов-на-Дону.

Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії звільнити фігурантів ялтинської "справи Хізб ут-Тахрір".

Представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею у 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" у 2003 році, включивши організацію до списку об'єднань, названих "терористичними".

Захисники заарештованих і засуджених у "справі Хізб ут-Тахрір" кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє вводити на окупованій території законодавство держави-окупанта.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Росія Емір-Усеїн Куку Хізб ут-Тахрір
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини