Лідери ЄС можуть ухвалити рішення щодо невизнання російських паспортів для жителів ОРДЛО

Лідери ЄС планують ухвалити рішення, що стосуватиметься невизнання російських паспортів, які РФ почала видавати жителям окупованого Донбасу. 

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на брюссельського кореспондента "Радіо Свобода" Рікарда Джозвяка.

За його інформацією, рішення можуть ухвалити на саміті, який пройде 20–21 червня. Глави урядів та держав ЄС, зокрема, закличуть Росію звільнити 24 українських моряків, які з листопада минулого року перебувають у полоні. Наприкінці травня Міжнародний трибунал ООН з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити українські кораблі та моряків. 

Також політики заявлять про невизнання нелегально виданих Росією паспортів для українців та закличуть до відновлення переговорів щодо реалізації Мінських угод.

Як відомо, президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощене надання громадянства жителям окупованих районів Донецької і Луганської областей. Право на спрощене отримання громадянства відтепер мають люди, які постійно проживають на Донбасі. Для отримання російського паспорта влада РФ пропонує українцям з окупованих районів Донецької та Луганської областей подати відповідну заяву, копію документа, який підтверджує особу і місце проживання, свідоцтво про шлюб, а також свідоцтво про народження, якщо дитині просять надати громадянство РФ. 

Українські політики та міжнародні партнери одразу після оприлюднення указу наголосили, що такий крок Росії підриває мінські домовленості та фактично є провокацією з боку російської влади. Однак згодом у Кабміні розповіли, що можуть розглянути питання можливості позбавлення пенсії українців з тимчасово окупованих територій Донбасу, які отримали російські паспорти.

Центр прав людини ZMINA розповідав тоді, чому дискусії стосовно позбавлення українців громадянства, притягнення до кримінальної відповідальності, конфіскації майна, позбавлення соціальних виплат чи пенсії через отримання російських паспортів видаються дивними, а самі ідеї суперечать законам України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: паспорт Росія ЄС Україна
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини