Лише половина українців вважає, що в країні є свобода слова

34,6% українців вважають, що в Україні немає свободи слова, натомість 55% громадян переконані, що свобода слова є.

Про це йдеться в дослідженні Київського міжнародного інституту соціології на замовлення Національної спілки журналістів України та ГО "Інформаційна безпека", повідомляє "Українська правда".

При цьому в тому, що в Україні є повна свобода слова впевнені лише 13,7%, водночас стільки ж громадян (13,1%) переконані, що свободи слова в країні не існує зовсім. 41,3% опитаних кажуть, що свобода слова в Україні в основному є, 21,5% – що в основному немає. 10,4% не змогли відповісти.

Зазначається, що нинішній рівень свободи слова в Україні, на думку учасників опитування, майже відповідає рівню 2013 року.

"Фактично українці визнають, що ситуація зі свободою слова є тривожною. При тому що в Україні працює багато ЗМІ, є ті, які системно критикують владу, але існування загроз свободі слова та порушення прав журналістів стримують оптимізм громадян", – пояснив голова НСЖУ Сергій Томіленко

Нагадаємо, за п’ять місяців 2018 року експерти ІМІ зафіксували загалом по Україні 117 випадків порушень свободи слова, які сталися у 21 регіоні країни. За аналогічний період 2017 року було зафіксовано 101 такий випадок.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: свобода слова ІМІ опитування цензура
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини