Марш рівності прийшли підтримати не лише ЛГБТ-активісти

Дата: 08 Червня 2015
A+ A- Підписатися

ЛГБТ-активісти розповіли, що Марш рівності прийшли підтримати і ті, хто не належить до спільноти, а міліція і КМДА не забезпечили безпеку учасників після його проведення.

Як повідомляє прес-служба Міжнародного форуму ЛГБТ “КиївПрайд2015”, учасники та учасниці розповіли, що Марш Рівності від третини до половини складався з людей, які не належать до ЛГБТ-спільноти і прийшли підтримати дискриміновану групу.

Ми досягли поставленої мети – зробили більш видимими для суспільства проблеми дотримання прав ЛГБТ-людей. І ми сподіваємося, що Прайд 2015 і Марш Рівності 2015, незважаючи ні на що, надихнули на боротьбу за свої права не тільки ЛГБТ-спільноту, а й інші меншини. І ми готові приєднатися до цієї боротьби. КиївПрайд2015 став справжнім випробуванням для українського суспільства на толерантність. І нас підтримало на диво багато людей“, – зазначила Анна Шаригіна, директорка Міжнародного форуму ЛГБТ “КиївПрайд2015”.

Також організатори наголосили, що і КМДА, і міліція протидіяли організації та проведенню маршу, а автобусні перевізники відмовилися надати ЛГБТ-спільноті транспортні послуги. Через це учасники та учасниці зазнали серйозної небезпеки під час відступу з місця акції.

Крім того, за словами представників ЛГБТ-спільноти, через те, що в українському законодавстві немає згадок про гендерну ідентичність і сексуальну орієнтацію, насильство щодо ЛГБТ неможливо вважати злочином на ґрунті ненависті, а образливі і дискримінаційні висловлювання – мовою ворожнечі.

Нагадаємо, 6 червня на Оболонській набережній у Києві відбувся Марш рівності, метою якого було привернення уваги до порушення прав представників ЛГБТ-спільноти. Підтримати акцію прийшов посол Швеції Андреас фон Бекерат, народні депутати Сергій Лещенко і Світлана Заліщук. Як тільки колона учасників почала рух, їй назустріч побігли агресивно налаштовані молоді люди, кидаючи петарди і димові шашки. Міліція швидко відокремила нападників від учасників маршу, в результаті було поранено 9 правоохоронців, 25 осіб затримано. Один з міліціонерів отримав поранення в шию, йому зробили переливання крові, зараз він знаходиться на апараті штучного дихання. ЛГБТ-активісти оперативно організували збір коштів на лікування поранених міліціонерів – за добу вдалося зібрати близько 18 тисяч гривень.

Напередодні проведення маршу представники “Правого сектору” оприлюднили офіційну заяву, в якій повідомили, що виступають проти цінностей, які сповідують ЛГБТ, тому планують перешкодити проведенню маршу, і закликають представників полку “Азов” і “правих” активістів з інших формувань до них приєднатися. Однак на момент проведення маршу офіційних заяв з цього приводу від інших формувань не було.

Після подій 6 червня “Правий сектор” опублікував заяву, в якій стверджувалося, що на акції були присутні не лише члени організації, а й “багато бійців, які повернулися з фронту, представників молодіжних субкультур і просто патріотів“.

Сьогодні близько 200 активістів “Правого сектору” пікетували Оболонський райсуд Києва, вимагаючи звільнити 7 осіб, затриманих під час нападу на мирну ходу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter