Медіа-профспілка анулювала прес-картку авторки антисемітської колонки в “Чортківському віснику”

Комітет Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ) виключив зі своїх лав Мар’яну Полянську, авторку матеріалу "Ж_ди чи євреї" у газеті "Чортківський вісник".

Про це повідомляє прес-служба медіа-профспілки. 

"Всіляко і наполегливо відстоюючи принципи свободи слова, Комітет НМПУ не може пройти повз кричущого порушення норм не лише професійної, але і звичайної людської етики. За дії, що дискредитують професію журналіста, грубо порушують норми Статуту НМПУ, Етичного Кодексу українських журналістів, Комітет заявляє про виключення Мар'яни Полянської з числа своїх членів та про відкликання прес-карти № 17-02-1233, термін дії - 31.12.2018", — йдеться у заяві.

Комітет медіа-профспілки вважає неприпустимими не лише продукування, але й звичайну  ретрансляцію "недолугих меседжів печерного шовінізму". Водночас комітет запевнив своїх колег з Європейської та Міжнародної федерацій журналістів, що цей одиничний прикрий факт не є притаманним для вітчизняної журналістики.

Нагадаємо, раніше секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини заявив, що колонка авторки порушує права і свободи представників єврейської національної меншини та має ознаки розпалювання міжнаціональної ворожнечі. 

Омбудсман Валерія Лутковська попросила головне управління Національної поліції у Тернопільській області перевірити колонку Полянської на наявність ознак розпалювання міжнаціональної ворожнечі та вжити заходів реагування відповідно до вимог законодавства.

У поліції звернули увагу на прохання Уповноваженої. Слідчі поліції порушили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 161 КК України (розпалювання міжнаціональної ворожнечі, вчинене службовою особою).

“Розслідуванням встановлено, що публікація у газеті “Чортківський Вісник” від 2 лютого 2018 року “Ж_ди чи євреї”, автором якої є редактор видання, містить ознаки порушення рівноправності громадян залежно від їх національної належності”, — повідомляє прокуратура. Слідство триває.

Нагадаємо, в скандальній колонці головна редакторка "Чортківського віснику" Мар’яна Полянська називає велику кількість євреїв при владі причиною всіх проблем в Україні. Змінити ситуацію, на її думку, може лише поява "керівника-українця".

Після появи фото опублікованого матеріалу у Facebook Полянську звинуватили в антисемітизмі та запропонували притягнути її до кримінальної відповідальності.

Згодом стало відомо, що Мар’яна Полянська є єдиним працівником газети "Чортківський вісник". Після того, як міськрада припинила видавати газету, вона викупила її за кошти, які взяла на себе в кредит.

Журналістка також заявила, що привертати увагу до видання чи своєї персони колонкою не хотіла, та ніколи не думала, що стане "відомим ксенофобом".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: антисемітизм мова ворожнечі НМПУ Нацполіція України
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини