Медична реформа більше не передбачає послуг, за які пацієнти платитимуть частково

Дата: 07 Вересня 2017
A+ A- Підписатися

Переданий для другого читання Верховній Раді пакет законопроектів медичної реформи вже не передбачає пакета послуг, за які пацієнти мають частково доплачувати.

Про це в ефірі “Сніданку з 1+1” заявила виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

За її словами, Комітет ВР з питань охорони здоров’я скасував так званий “синій пакет” послуг, за які пацієнт мав платити частково. Зараз залишився тільки “зелений пакет”, послуги якого повністю оплачуються державою, і червоний, послуги з якого не оплачуються.

“Або зелений, або червоний. Всі послуги, які є в зеленому, будуть оплачені. І всі, які в червоному, – не будуть оплачені”, – зазначила Супрун.

За її словами, послуги, які увійдуть до “червоного пакета”, ні в якій країні світу не оплачуються державою. Це, зокрема, пластична хірургія і стоматологія для дорослих, за винятком невідкладних станів. Планується, що дитяча стоматологічна допомога також буде віднесена до зеленого пакету.

Вона додала, що той законопроект, який виноситься на друге читання, отримав позитивний висновок Комітета ВР з охорони здоров’я, тому не слід очікувати запеклих суперечок серед депутатів.

“Сподіваюсь, наші депутати не будуть ставити перепони і підтримують старт медичної реформи, щоб наші пацієнти мали вільний вибір лікаря, щоб ми саме медичні послуги оплачували, а не стіни”, – наголосила Супрун.

Вона пояснила, що сімейні лікарі будуть отримувати гроші за кожного пацієнта, а не за кожний епізод звернення. Тому вони будуть зацікавлені, щоб їхні пацієнти були здорові.

“Державна служба платитиме за кожного пацієнта, який укладе декларацію із сімейним лікарем, щоб лікар опікувався саме здоров’ям пацієнта цілий рік”, – повідомила Супрун.

За її словами, водночас лікарям-спеціалістам та лікарням держава оплачуватиме послуги, які лікар чи лікарня надаватимуть пацієнту. Ці послуги будуть розглядатися як пакет, в який входитиме і зарплата лікаря та медсестер, і ліки, і процедури, і обладнання. А зарплата лікаря, згідно з реформою, у 2020 році має складати 250% від середньої зарплати в Україні.

Крім того, чекає перепрофілювання на медичні заклади України. Деякі з них будуть перепрофільовані, зокрема, на хоспіси.

“Лікарні не закриваються. Вони будуть перепрофільовані на інші інституції. Нещодавно я мала розмову з депутатом із Самбору. Він казав, що одну з поліклінік перепрофілювали на хоспіс. В них зараз є черга на 300 людей. Ми хочемо удосконалити цю систему, щоб були послуги, яких зараз немає: реабілітаційні центри, хоспіси, місця, де лікують людей із залежністю. У нас зараз цього немає, але маємо медичний персонал, який може надавати ці послуги”, – наголошує Супрун.

Нагадаємо, 8 червня 2017 року Верховна Рада розглянула проекти законів, які впроваджують медичну реформу в Україні, і схвалила у першому читанні один з них.

“За” проект “Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів” (6327) з поправками голови Комітету соціальної політики Людмили Денисової та нардепа Андрія Шепка 227 народних депутатів проголосували лише з третього разу.

Проект “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України” (6329) нардепи не підтримали.

Наприкінці серпня Міністерство охорони здоров’я оприлюднило основні зміни в доступі до медичних послуг, які в результаті медичної реформи чекатимуть на пацієнтів з 1 січня 2018 року.

Зокрема, з 1 січня 2018 року кожен пацієнт зможе отримувати первинну допомогу безкоштовно в обраного ним сімейного лікаря.

 

Пацієнти укладатимуть декларації із обраними лікарями, і лікарі реєструватимуть їх у системі. НСЗУ зможе оплачувати лікарю ведення кожного пацієнта. А пацієнт отримає гарантовані державою безоплатні медичні послуги.

Крім того, з 1 січня базові аналізи будуть безкоштовними в амбулаторії сімейного лікаря.

Якщо сімейний лікар буде вимагати додаткові кошти під час лікування, пацієнт зможе звернутися зі скаргою до Національної служби здоров’я, а також замінити лікаря.

Також із початку 2018 року буде розширений перелік ліків, вартість яких за рецептом від сімейного лікаря, відшкодовується державою повністю або частково за програмою “Доступні ліки”.

У МОЗ також розказали, які зміни чекають з 1 січня 2018 на сімейних лікарів.

Перш за все почнеться перехідний період на нову систему фінансування – до 2020 року.

У цей час зберігається та поступово зменшується фінансування на пацієнтів, які були приписані до сімейного лікаря раніше, та зростатиме частка пацієнтів, які уклали декларацію.

Крім того, буде встановлена середня ставка для сімейного лікаря за приписану людину у 2018 році – 370 гривень.

Лікар первинної ланки матиме окремий бюджет на аналізи для пацієнтів. Річний тариф за літню людину (65+) та малюка буде удвічі більшим за тариф на чоловіка 25 років.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter