“Ми були тут”: Виставка про участь представників ЛГБТ+ в АТО та ООС

30 серпня о 19:00 фонд ІЗОЛЯЦІЯ презентує виставку фотографа Антона Шебетка "Ми були тут" у просторі креативної спільноти IZONE. Проект складається з відеоінсталяцій та серії фото представників ЛГБТ+, які брали участь в АТО, а нині в ООС.

За час проведення антитерористичної операції на сході України в ній взяло участь понад 330 тисяч українців та українок. Даних про те, яку кількість з них складають представники і представниці ЛГБТ+, не існує. На переконання праворадикальних сил і консервативно налаштованого населення, їх там і зовсім немає. Це переконання часто використовується як аргумент проти проведення правозахисних заходів і Маршів Рівності. Проект "Ми були тут" покликаний показати людей, які з одного боку є сучасними українськими героями, а з другого — ігноруються переважною більшістю своїх співвітчизників.

Героями проекту "Ми були тут" стали представники ЛГБТ+, які брали участь в АТО і нині беруть участь в ООС (Операція Об’єднаних сил) у різних іпостасях: солдати, добровольці, волонтери. Зіткнення, конфлікт і об'єднання цих ідентичностей знайшли своє відображення в серії портретів.

Більшості героїв доводиться носити камуфляж не тільки на службі, а й у повсякденному житті. Вони не роблять публічний камінг-аут у "громадянському" житті, більшість приховує цю інформацію і на службі, побоюючись насмішок і негативної реакції. Деякі герої просили використовувати вигадані імена, непокоячись, що їх можна буде ідентифікувати.

У них усіх різні світогляди: хтось висловлюється за проведення Маршів Рівності, інші вважають, що це лише роздражнить праворадикальні сили. Єдине, що їх об'єднує — служба в українській армії або активна участь у волонтерському русі й сексуальна орієнтація та ґендерна ідентичність, які все ще є табуйованою темою не тільки в такій типово маскулінній структурі як армія, а й в українському суспільстві в цілому.

Виставку створено у рамках проекту Coming Out of Isolation: Through Art to Visibility фонду ІЗОЛЯЦІЯ та ГО KyivPride за підтримки EVZ Foundation. Окрема подяка фотостудії Lightfield.Productions та Святославу Шеремету.

Про митця:

Anton Shebetko – український митець і фотограф. Живе в Амстердамі, працює з темами, пов'язаними з ЛГБТ+. Його проект "Плешка" про старі місця для зустрічей ґеїв у Києві було показано 2017 року на Фестивалі молодих українських митців у Мистецькому Арсеналі в Києві. Його останній проект Common People – серія викривлених портретів та інтерв'ю з закритими українськими ґеями.

Розклад виставки:

30 серпня – 7 жовтня 2018, 10:00 – 20:00, без вихідних.

Адреса:

IZONE, вулиця Набережно-Лугова 8, другий поверх.

Подія на Фейсбук: https://www.facebook.com/events/824241517775197/

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини