Міністр інформполітики Юрій Стець подав у відставку

Дата: 31 Травня 2017
A+ A- Підписатися

Міністр інформаційної політики України Юрій Стець написав заяву про відставку з посади за станом здоров’я.

Про це йдеться у повідомленні на сайті міністерства.

Указано, що 31 травня Стець передав заяву про відставку голові Верховної Ради Андрію Парубію.

“Міністр мав розмову з керівництвом країни та членами уряду, яким повідомив про своє рішення. Причиною відставки є погіршення стану здоров’я. Жодних політичних або інших мотивів не існує”, – заявив держсекретар МІП України Артем Біденко, додавши, що зараз Юрій Стець перебуває на лікарняному.

Функції виконуючого обов’язки міністра інформаційної політики на час перебування міністра в лікарні покладені на першого заступника міністра Еміне Джапарову.

За даними Української правди, перед заявою Стець повідомив про своє рішення президента Петра Порошенка та прем’єра Володимира Гройсмана.

Джерела в адміністрації президента розповіли, що Стець вже кілька місяців думав про відставку, однак остаточно зважився піти після рішення РНБО про заборону російських соціальних мереж.

Джерела наполягають, що Стець був проти цього рішення. Після заборони російських соцмереж, МІП оприлюднило заяву, що не було ініціатором заборони, однак підтримує рішення Ради національної безпеки і оборони.

Як відомо, 3 серпня 2016 року заступник міністра інформаційної політики Тетяна Попова подала у відставку на знак протесту проти атак на журналістів та свободу слова і відсутності відповідної реакції на це.

Водночас у коментарі виданню “Детектор медіа”, Попова повідомила, що історія з її відставкою почалася ще у травні після скандалу з сайтом “Миротворець”.

7 травня 2016 року на сайті “Миротворець” були оприлюднені персональні данні близько 4 тисяч журналістів, які отримували так звану “акредитацію в ДНР”. При цьому сайт “Миротворець” звинувачував усіх цих журналістів у зраді і  співпраці із сепаратистами.

Крім українських журналістів, були оприлюднені дані представників таких ЗМІ як CNN, AFP, Reuters, BBC, New York Times, Vice News та Al Jazeera.

Тетяна Попова разом з журналістами, які почали отримувати погрози, активно домагалася закриття сайту. Вона публікувала у своєму Facebook скани отриманих погроз.

Міністр інформполітики Юрій Стець звинуватив свою заступницю у самопіарі.

16 травня сайт “Миротворець” оголосив про своє закриття. Однак уже 19 травня оголосив про відновлення роботи. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter