МінТОТ хоче, аби кримчани отримували паспорти та свідоцтва на адмінкордоні

Дата: 22 Березня 2017
A+ A- Підписатися

У міністерстві з питань окупованих територій наполягають на необхідності обладнання Контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) на адміністративному кордоні з Кримом. Зокрема, передбачається створити Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), однак на такі реконструкції необхідно 300 млн гривень.

Про це 21 березня на презентації “Плану заходів, спрямованих на реалізацію деяких принципів державної внутрішньої політики щодо тимчасово окупованої території Криму і Севастополя” в Києві розповів перший заступник міністра з питань окупованих територій Юсуф Куркчі, передає Крим.Реалії.

“За приблизними нашими оцінками, бюджет обладнання двох КПВВ з будівництвом одного ЦНАП на Каланчаку і Чонгарі наближається до 300 млн, звичайно, таких коштів у бюджеті немає. Там дуже багато речей, пов’язаних із комунікаційної частиною, частиною безпеки”, – зазначив заступник міністра.

Як пояснив Куркчі, основна мета Центру надання адміністративних послуг – скоротити для кримчан процес оформлення низки документів, що сьогодні, в основному, робиться в Херсонській області.

Заступник міністра також зазначив, що “за амбіційними планами, відкриття такого центру може відбутися 1 липня”.

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій України працює над відкриттям Центру надання адміністративних послуг на контрольно-пропускних пунктах на адмінкордоні з Кримом. Там здійснюватиметься видача паспортів, вклеювання фотографій, видача свідоцтв про народження, заміна паспортів та інші послуги. На необхідності створення подібних центрів наполягали правозахисники і низка громадських організацій.

Після анексії Криму Росією на початку 2014 року між материковою Україною і півостровом проліг формально адміністративний, але фактично – справжній “кордон”. На адмінкордоні працюють три контрольні пункту в’їзду/виїзду – “Каланчак”, “Чонгар” і “Чаплинка”.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це “відновленням історичної справедливості”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter