Торік від рук поліції постраждали понад 2 тисячі осіб – дослідження

У 2017 році з тілесними ушкодженнями, отриманими з боку правоохоронців, до медичних закладів звернулися 2386 осіб.

Така цифра, з посиланням на дані закладів охорони здоров'я, наводиться у дослідженні "Неналежне поводження в діяльності Національної поліції України: прояви, поширеність, причини". Його результати у четвер, 5 квітня, презентували в Києві, повідомляє НПМ.

Минулорічна кількість постраждалих перевищує відповідні показники попередніх років. Так, 2016 року медики зафіксували 1666 випадків, а 2015-го – 1217 випадків.

Згідно з оприлюдненою інформацією, найбільша кількість звернень зафіксована на Харківщині (501), Дніпропетровщині (297), Херсонщині (143), Львівщині (153) та Полтавщині (139 звернень).

Автори дослідження стверджують, що реальна кількість постраждалих від дій поліції може бути набагато більшою.

"Причинами цього може бути й неналежна фіксація таких випадків працівниками медичних закладів, а також неповідомлення пацієнтами про осіб, що нанесли їм тілесні ушкодження (тобто ненадання інформації, що тілесні ушкодження були нанесені саме працівниками поліції), що й призводить до викривлення статистичних показників", – зазначається в дослідженні.

Авторами дослідження виступили спеціалісти Експертного центру з прав людини та представники Управління забезпечення прав людини Національної поліції України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: катування дослідження Експертний центр з прав людини тортури
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини